Rozpocznij przygodę z szermierką,  Grass-Hopper ogłasza nabór

Zawodnicy SKS Grass-Hopper jutro wznawiają treningi, klub ogłasza też nabór. To dobra okazja dla młodych, którzy chcą rozpocząć przygodę z szermierką, a jest to wyjątkowy sport i naprawę warto go trenować.

Okazuje się że młodzi z SKS Grass-Hopper w ostatnich tygodniach wakacji nie próżnowali, przez 3 tygodnie mocno szlifowali formę na obozie sportowym.

Zawodnicy z Grass-Hopper przez 3 tygodnie przebywali w ośrodku szkoleniowym w Zarzeczu, gdzie pod okiem trenera Bartłomieja Języka wraz z zaprzyjaźnionymi klubami KKS Kraków i Zerwikaptur przygotowywali się do nadchodzącego sezonu.

Od maja trenerem w SKS Grass-Hopper jest Bartłomiej Język, zawodnik Krakowskiego Klubu Szermierzy od 1990 roku. Wcześniej trenował zawodników KKS Kraków, z którymi zdobył kilkanaście medali MP, ME i MŚ we wszystkich kategoriach wiekowych.

Warto odnotować, fakt że z każdych większych zawodów zawodnicy z kalwaryjskiego klubu wracają z medalami, klub został założony w październiku 2011 r. w tym czasie młodym zawodnikom udało się zdobyć ponad 150 medali w tym ponad 50 złotych krążków.

W ostatnich Mistrzostwach Polski Dawid Dębicki, który w klubie SKS Grass-Hopper trenuje od początku wywalczył brązowy medal w kategorii młodzik, natomiast Karolina Biela jest reprezentantką kadry narodowej.

Już w najbliższy weekend młodzi wystąpią w pierwszym turnieju nowego sezonu rywalizować będą w Radlinie.

Zawodnicy SKS Grass-Hopper trenują w Kalwarii Zebrzydowskiej w Domu Strażaka codziennie od 15-17. Pierwszy trening zaplanowano na środę na godz. 15:00.

Co to jest szermierka ?

Jest to przemoc przetworzona w piękno; walkę ogranicza do subtelnej sztuki i czystej nauki. Szermierka sportowa jest nowoczesnym sportem olimpijskim z historycznym korzeniami sięgającymi setki lat.

Jest połączeniem sportu i sztuki oraz nauki czyniąc ją unikatową dyscypliną.

Szermierz musi używać rozumie równie sprawnie jak ciała aby pokonać przeciwnika opierając się na wyuczonych technikach, taktyce oraz trikach.Jest to psychiczny i mentalny aspekt, który czyni ten sport tak wciągającym.

Ćwiczenia są interesujące i przyjemne, a jednocześnie dzieci jak i dorośli mogą  rozwijać koordynację, refleks, równowagę, koncentrację oraz gibkość w bezpiecznym środowisku.