Z okazji Światowych Dni Młodzieży Kalwaryjscy Rzemieślnicy wykonali okolicznościowy tron dla Papieża Franciszka. Nie ukrywają, ze tak jak wszyscy wierzyli w to iż Papież odwiedzi Kalwarię. Przygotowano też specjalny feretron dla Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Surowy w swojej konstrukcji a zarazem wymowny tron z godłem papieskim i symbolami ŚDM wykonała pracownia pana Krzysztofa Dostala, prace tapicerskie wykonał pan Robert Sarapata, natomiast pani Małgorzata Mrzygłód z Andrychowa przyozdobiła pięknymi haftami oparcie i podłokietniki papieskiego.

Projekt tronu, toczenia wykonał pan Andrzej Bucki z Bugaja, a jest to już trzeci tron papieski wykonany według jego projektu.

Pierwszy dla dzisiaj już świętego Jana Pawła II wykonał śp. Pan Piotr Polak ze Stanisławia. Drugi dla Benedykta XVI pan Jan Tokarski, który wcześniej wykonał trony dla Świętego Jana Pawła II według wzoru Watykańskiego.

Tron wykonany i ofiarowany Papieżowi Franciszkowi przez pana Dostala znajduje się obecnie w Kaplicy Pałacu Arcybiskupów w Krakowie gdzie Papież odprawiał prywatną  Mszę Świętą.

Pracownia pana Dostala zakończyła dzisiaj prace związane z wykonaniem specjalnego feretronu dla Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

W tym feretronie, specjalną Kaplicą samochodową wykonaną przez pana Krzysztofa Pająka Matka Boża Kalwaryjska w niedzielę wyruszy na spotkanie z Papieżem.

Na zaproszenie Komitetu Organizacyjnego, któremu przewodniczy O. Biskup Damian Muskus oraz za zgodą Metropolity Krakowskiego Ks. Kard. Stanisława Dziwisza, Cudowny Obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej zostanie przewieziony do Krakowa, na spotkanie z Papieżem Franciszkiem, który w niedzielę 31.07. po południu w Arenie Tauron, spotka się z Wolontariuszami ŚDM

Po Mszy św. o godz. 6.00 w uroczystej procesji Obraz Matki Bożej zostanie przeniesiony do samochodu kaplicy i przewieziony do Krakowa

Po spotkaniu z Ojcem św., w drodze powrotnej do Kalwarii, Obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej przewieziony zostanie do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, skąd po Mszy św. i modlitwie różańcowej powróci do Kalwarii, co obwieszczą Mieszkańcom Kalwarii dzwony Sanktuarium.

Zachęcamy, aby nie tylko przystroić okna domów na trasie przejazdu Cudownego Obrazu, ale także wyjść przed domy i pozdrowić Matkę Najświętszą. Szczególnie wdzięczni jesteśmy tym wszystkim, którzy z ogromnym poświęceniem przygotowują feretron dla Cudownego Obrazu oraz samochód kaplicę, którym zostanie On przewieziony do Krakowa – mówią Ojcowie 

 

  • ja

    A gdzie jest miejsce dla Boga? Który powiedział że jest tylko jeden, że jest zazdrosny.
    Czycie jego stworzenie Maryję? bardziej niż jego, jej obrazy. Bałwochwalstwo.