11-12 marca odbyły się warsztaty, na których opracowano 5 różnych koncepcji zagospodarowania terenów zielonych przy Rynku proponując szereg rozwiązań, mających wpłynąć na poprawę wizerunku miasta.

W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 r., Burmistrz Miasta dr hab. inż. Augustyn Ormanty z inicjatywy Radnego Miasta Marcina Zadory w styczniu 2016r. wysłał list intencyjny do Politechniki Krakowskiej Instytutu Architektury Krajobrazu dotyczący współpracy w ramach aranżacji zieleni miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pomysł spotkał się z akceptacją i organizowano warsztaty w pierwszym dniu warsztatów Burmistrz Miasta przywitał uczestników, a następnie po prezentacji regulaminu wszyscy udali się na wizje w terenie.

Po rekonesansie odbyły się ciekawe wykłady prowadzących warsztaty z Politechniki Krakowskiej Instytutu Architektury Krajobrazu – dr inż. arch. Katarzyna Łakomy, mgr inż. Katarzyna Fabijanowska oraz dr inż. arch. kraj. Wojciech Bobek.

Kolejnym punktem była praca w grupach. W trakcie warsztatów konsultacji merytorycznych i projektowych udzielali pracownicy Uczelni.

W finale warsztatów jury, w składzie: dr inż. arch. Katarzyna Hodor – Prodziekan ds. studenckich WA PK, dr inż. arch. Katarzyna Łakomy – Instytut Architektury Krajobrazu WA PK, mgr inż. Katarzyna Fabijanowska – Instytut Architektury Krajobrazu WA PK, dr inż. arch. kraj. Wojciech Bobek – Instytut Architektury Krajobrazu WA PK, Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Pan Stanisław Kosek, Kierownik Referatu Działalności Gospodarczej i Promocji Pani Małgorzata Dybek, Inspektor Referatu Rolnictwa, Nieruchomości i Planowania Przestrzennego Pani Alicja Kurowska, Pracownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Pani Izabella Paluchowska, Pani Teresa Tokarska, wyróżnili trzy koncepcje.

Oto nagrodzone projekty.
I miejsce:
Grupa w składzie: Ewelina Fatyga i Małgorzata Gocyk

I wyróżnienie:
Grupa w składzie: Kamelia Lech i Anna Telesz

III miejsce:
Grupa w składzie: Maria Brzózka i Agnieszka Wartacz

Pozostałe prace:
Marta Hajda, Ewa Czekaj i Angelika Kozar
Monika Matejek i Aneta Żak

 • wtór

  a ile razy w trakcie warsztatów nasz pastewny, przepraszam, buraczany, przepraszam habilitowany wychodził na kolejne msze? Bo bije już na potęgę…

 • fidel

  dokladnie zaorać posadzic warzywa bedzie wiekszy porzytek

 • Park meneli przy Kościółku

  Park koło Kościółka w rynku jest żałosny, 4 ławki ustawione centralnie na siebie reszta to beznadziejny trawnik z okropnym żywopłotem

 • wierzący

  Nie rozumię co ma wspólnego rynek w Kalwarii ze zjazdem młodzieży w Krakowie?

 • mieszkam tu

  Wywalić pieniądze na pierdoły, jakież to proste i … prostackie. W stylu dzisiejszej władzy.

 • edi

  Super ale mam lepszy plan zaorać rynek i posadzić ziemniaki będzie z tego jakiś pożytek