Samorządowcy z Kalwarii Zebrzydowskiej nie rzucają słów na wiatr, czego potwierdzeniem jest dzisiejszy dzień, gdy uroczyście otwarto Skatepark. Realizacja tego projektu, może być pokazywana jako przykład współpracy, samorządu i mieszkańców. Warto podkreślić, że inicjatorami budowy Skateparku w Kalwarii Zebrzydowskiej, była grupa mieszkańców a ich pomysł został poparty przez burmistrza i radnych.

Wspólnie z inicjatorami budowy skateparku ustalono iż nowy obiekt – Skatepark powstanie w Kalwarii Zebrzydowskiej w bezpośrednim sąsiedztwie „Orlika” tym samym teren ten stanie się miejscem gdzie dzieci i młodzież w jednym miejscu będą mogły aktywnie spędzać wolny czas.

Zakres prac przy Skateparku obejmował: splanowanie części terenu przewidzianego pod inwestycję, wykonanie płyty żelbetowej wraz z przeszkodami skateparku, utwardzenie terenu, budowa ścieżki rowerowej, – montaż lamp hybrydowych oświetlających skatepark.
Inwestycję będzie realizowała firma TECHRAMPS Sp. z o. o., która specjalizuje się w budowie tego typu obiektów. Wartość robót budowlanych wg umowy wyniosła 762 tys. zł.

Śmiało można powiedzieć, że nowy skatepark jest najnowocześniejszym i największym tego typu obiektem w okolicy.

Dziś obiekt został oficjalnie otwarty i oddany do użytku i już cieszy dzieci i młodzież. Otarcia Skateparku i symbolicznego przecięcia biało-czerwonej wstęgi dokonali: Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz, Poseł RP Filip Kaczyński, Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer, inicjator budowy Piotr Błachut, a także synowie drugiego z inicjatorów Krzysztofa Oleksego. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Proboszcz Parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej Wiesław Cygan.

Warto pamiętać, że w listopadzie 2015 r. grupa mieszkańców na moje ręce złożyła wniosek  o budowę w Kalwarii Zebrzydowskiej skateparku, warto zaznaczyć iż składając wniosek jego inicjatorzy dołączyli listę poparcia, zbierając około 350 podpisów – mówił Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty i dodawał Nie można było zignorować szlachetnej prośby, inicjatywy grupy mieszkańców, którzy zwrócili się z prośbą budowy skateparku. Pragnę podziękować panu Piotrowi Błachutowi za tę inicjatywę, która będzie służyła dzieciom i młodzieży

Od samego początku inicjatywa budowy skat zainteresowała Burmistrza Miasta i zyskała jego poparcie, akceptacje pomysł zyskał też akceptację radnych.

Trzeba szukać dzisiaj możliwości, by odciągnąć dzieci od komputerów i telefonów. Myślę, że tego typu obiekt wypełni się dziećmi. Macie państwo tutaj kompleks sportowy, który imponuje. Gratuluję realizacji kolejnej inwestycji – mówił Poseł RP Filip Kaczyński.

Inicjatorzy budowy skateparku byli Piotr Błachut i Krzysztof Oleksy, mogą dziś powiedzieć, że spełniło się ich jedno z marzeń i marzeń ich dzieci. Z pomysłem trafili w dziesiątkę bo już dziś obiekt tętni życiem gromadząc sporą grupę dzieci i młodzieży.

 • LOLO

  policzmy razem :
  800 000 zł podziel przez 20 000 mieszkańców z każdej grupy wiekowej to po 40 zł a
  za
  było 350 wniosków czyli promil
  budżet-, 100 000 000 zł na 20 000 mieszkańców to każdy – 5000 zł rocznie
  a reszta wydatków
  i tak rosną wydatki a wtedy konieczne podatki

 • Obiektywny

  Wybaczcie będę krytyczny , mam do tego konstytucyjne i demokratyczne prawo :p . Moim zdaniem pomysł po prostu kiepski. Jestem w stanie pojąć budowę obiektu, gdzie np. jakiś niszowy sport jest szczególnie popularny w gminie i młodzież uprawia go na klepiskach czy w zrujnowanych postpeerelowskich halach. Ok. budujmy, ale ,,skejtapark” za 800 tysięcy ? Jakimi racjonalnymi przesłankami kierowali się inicjatorzy ? Zresztą o popularności tego nazwijmy ,,sportu” i liczbie ,,skejterów” w gminie najlepiej świadczy frekwencja na otwarciu…pięciu może sześciu , 10-letnich skejterów. Brawo 🙂