W Szkole w Przytkowicach na Mikołaja uruchomiono profesjonalną ściankę wspinaczkową wybudowaną w sali gimnastycznej. Ścianę przetestował już Łukasz Świrk, zdobywca Pucharu Świata, czterokrotny  zdobywca Pucharu Polski we wspinaczce sportowej na czas, dwukrotny Mistrz Polski we wspinaczce na czas, finalista VII edycji programu Mam Talent.

Niektórzy nawet myśleli, że to mikołajkowy prezent, ale akurat Św. Mikołaj nie miał z tym nic wspólnego. Nasz nowy obiekt sportowy to wyłącznie zasługa Rady Rodziców, która  zaproponowała sfinansowanie tej inwestycji.

To właśnie Rodzice byli inicjatorami tego pomysłu, zajęli się pozyskaniem odpowiednich środków finansowych oraz nawiązali kontakt z wykonawcą. Efekty tych działań można było obejrzeć na uroczystym otwarciu.

Impreza, na której byli obecni Rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście, rozpoczęła się o godz. 12.30.

Na początku obejrzeliśmy pokaz tańca gimnastycznego oraz prezentację multimedialną dotyczącą historii wspinaczki, zawodów wspinaczkowych a także sprzętu, jaki wykorzystywany  jest w tym sporcie.

Na naszej uroczystości pojawił się Łukasz Świrk, polski wpinacz, zdobywca Pucharu Świata, czterokrotny  zdobywca Pucharu Polski we wspinaczce sportowej na czas, dwukrotny Mistrz Polski we wspinaczce na czas, finalista VII edycji programu Mam Talent – mówią nauczyciele z ZS w Przytkowicach Pan Łukasz opowiedział nam o  swoich początkach we wspinaczce oraz przybliżył słuchaczom techniki wspinaczki ściankowej.

Po tej bardzo interesującej części imprezy nastąpiło uroczyste otwarcie. Ksiądz Proboszcz poświęcił obiekt, a dwoje uczniów naszej szkoły, wspinając się na sam szczyt ścianki, dokonało rozwiązania wielkiej kokardy.

Później obejrzeliśmy pokaz wspinaczki w wykonaniu zaproszonego Mistrza. Pan Łukasz kilka razy prezentował swoje możliwości, wzbudzając aplauz zgromadzonych uczniów. Na koniec dzieci pod okiem przeszkolonych nauczycieli mogły  spróbować swoich sił i wspiąć się po umieszczone na samym szczycie słodkie prezenty.

Profesjonalna ścianka wspinaczkowa jest kolejnym obiektem sportowym, z którego mogą korzystać uczniowie naszej szkoły i mieszkańcy Przytkowic. Mamy nadzieję, że będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem. Ta trudna dyscyplina sportu wyrabia nie tylko siłę mięśni, ale także siłę charakteru, pomaga przezwyciężać własne słabości i pokonywać lęki. Być może wśród naszych dzieci jest kolejny mistrz świata – dodają mówią nauczyciele z ZS w Przytkowicach

{Źródło: ZS nr 3 w Przytkowicach}