Z dniem dzisiejszym jak tłumaczy magistrat ze względu na panujące warunki atmosferyczne, osprzęt. Lodowisko  „Biały Orlik” zakończyło sezon, funkcjonowało od 19 grudnia.

Magistrat o zakończeniu sezonu poinformował na stronie internetowej.

Ośrodek Administracyjny Szkół Samorządowych w Kalwarii Zebrzydowskiej, informuje o zakończeniu kolejnego sezonu funkcjonowania lodowiska „Biały Orlik” w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne osprzęt lodowiska nie będzie mógł utrzymywać tafli lodu w odpowiednim stanie technicznym. Od 22 lutego 2016 r. lodowisko będzie nieczynne. Zapraszamy ponownie w następnym sezonie zimowym – informuje Urząd Miasta

„Biały Orlik” jest lodowiskiem składanym, powstał na boisku do siatkówki i na terenie kompleksu boisk „Orlik” w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Całość kosztowała 605 tys. zł. Ministerstwo na ten cel przeznaczyło 216  tys. zł, a Gmina resztę czyli 389  tys. zł. Przy obiekcie funkcjonuje także wypożyczalnia łyżew, zakupiono 62 pary.

Biały Orlik może funkcjonować nawet przy dodatniej temperaturze. Lód powstaje dzięki agregatom, które cały czas pracują i utrzymują odpowiednią temperaturę tafli lodu.

Podłoże lodowiska opiera się na  modułowym układzie paneli aluminiowych, które są napełnione roztworem glikolu i podłączone do agregatu chłodniczego. Panele zostały zalane ok. 7 cm warstwą wody i zamrożone. Szacuje się też, że jednocześnie z lodowiska mogło korzystać 80 osób.