Jedna z najbardziej oryginalnych, a zarazem najbardziej popularnych grup jaka kiedykolwiek powstała w Polsce w składzie z Kalwarianinem Grzegorzem Górkiewiczem zagra w Kalwarii 23 kwietnia. Mowa oczywiście o zespole Skaldowie. 

Skaldowie to bez wątpienia fenomen w historii polskiej muzyki rozrywkowej: jedna z najbardziej oryginalnych, a zarazem najbardziej popularnych grup jaka kiedykolwiek powstała w Polsce.

Zespół – legenda, który w blisko 50-letniej działalności przedstawił tak bogaty i różnorodny repertuar, że „zaszufladkowanie” go w jednym konkretnym gatunku muzycznym, wydaje się zadaniem prawie niemożliwym.

W ich twórczości odnajdujemy nie tylko różne odmiany beatu, popu, ale również niezwykle popularny w latach 70. rock progresywny, a nawet jazz-rock.

Główny kompozytor i lider zespołu, Andrzej Zieliński w swoich kompozycjach kreatywnie wykorzystuje i przetwarza nie tylko wyżej wspomniane gatunki, ale często wzbogaca je o elementy muzyki góralskiej i klasycznej.

W ten sposób swojej twórczości nadał oryginalny i niepowtarzalny charakter, który sprawił, że mimo upływu lat utwory Skaldów nadal brzmią świeżo i porywająco. Grupa wydała kilkanaście albumów ostatni „ Oddychać i kochać ” w 2010r.

Skaldowie od lat występuje w niezmienionym składzie:

Andrzej Zieliński: instrumenty klawiszowe, organy, fortepian, śpiew

Jacek Zieliński: skrzypce, trąbka, instrumenty klawiszowe, śpiew

Konrad Ratyński: gitara basowa, śpiew

Jerzy Tarsiński: gitary, śpiew

Grzegorz Górkiewicz: instrumenty klawiszowe, śpiew

Jan Budziaszek: perkusja i instrumenty perkusyjne.

 

Koncert Skaldów odbędzie się w sobotę 23 kwietnia o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej CKSiT – cena biletu 50 zł.