W ubiegłym roku grupa pasjonatów postawiła sobie jasny cel doprowadźmy do zbudowania Skateparku w Kalwarii. Jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku, obecnie trwa etap projektowania. Wiemy jak Skatepark może wyglądać.

Przypomnijmy grupa pasjonatów dąży do tego by w Kalwarii powstał Skatepark.  W ubiegłym roku zebrali podpisy, pokazali że ich pomysł sporo osób popiera. Udało im się też przekonać władze gminy do swego pomysłu.

Jak podkreślali pomysł urodził się już dawno, ale teraz postanowili mocnej działać w tej sprawie –pomysłodawcami są Krzysztof Oleksy i Piotr Błachut członkowie Zarządów Osiedli nr 1 i 2 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Obecnie trwa etap projektowania, wybrana firma z Krakowa przygotowuje pełną dokumentację do pozwolenia na budowę wraz z projektem wykonawczym i dokumentami do przetargu itp. W budżecie na ten rok została zabezpieczona kwota na projekt i wybrana oferta zmieściła się w założonym budżecie – mówią pomysłodawcy

Przedstawili też wstępna koncepcję Skateparku

 

Skatepark z prawdziwego zdarzenia,  powstanie też tam gdzie chcieli czyli w bezpośrednim sąsiedztwie boisk  „Orlik”.

W tegorocznym budżecie  znalazła się kwota 30 tys. zł na wykonanie projektu. Teraz pomysłodawcy liczą, że w przyszłorocznym budżecie znajdzie się odpowiednia kwota by  Skatepark mógł powstać.

Koszt budowy obiektu o która myślą to kwota około 200 tys. zł, a jak podkreślają cześć środków na ten cel może zostać pozyskanych  z funduszy unijnych. 

 

 • rpk

  ciekawy pomysł jestem zadowolona ponieważ młodzi będą mieli gdzie iść a chodnik nie jest tak ważny jak miejsce spędzania czasu młodzieży chodnikiem chodzą stare dziadki

 • Zbychu z Bugaja

  Robią odwodnienia, może wymieniają jakieś rury (woda, kanalizacja, gaz itp.), może dają światłowody, nie wiem. Lecz jakby nie patrzeć, to powinno to zostać zrobione zanim kładli tam chodnik. Tak, to jest to marnotrawienie pieniędzy. W jakimś artykule pisali tutaj, że mają nowy asfalt kłaść, dlatego pewnie rozgrzebują wcześniej chodniki.

 • Skateparkfun

  Lepiej jest zdjąć dobry chodnik i położyć nowy jak na krakowskiej.
  Rak łatwiej jest radnym rozwiać pieniądze.

 • bugaj

  chodnik na bugaju, buahahahhahaaa ! potrzebny jak kurwie majtki

 • kalwarianin

  chodnik na bugaju xDDD moze dokupmy wam kolejny woz strazacki w pakiecie

 • BMXer

  To jeszcze pomyślcie o prawniku, który stworzy regulamin skateparku. W obecnych czasach jest to bardziej istotna rzecz niż profile najazdów itp 🙂
  Niestety, to kolejne koszty

 • miszkaniec

  Już nie ma na co pieniędzy wydawać idiotyzm!!Chodnik na Bugaju do dziś nie zrobiony!!!

 • bhdnjs

  to super!