Przez Kalwarię Zebrzydowską śmignęli kolarze startujący w Tour de Pologne, sporo kibiców kolarstwa zgromadziło się na rynku i wzdłuż ulicy Jagiellońskiej.

Kalwaria Zebrzydowska znalazła się na trasie liczącego 240 kilometrów trzeciego etapu z Zawiercia do Nowego Sącza. Kolarze TdP gościli już w Kalwarii Zebrzydowskiej przed rokiem i w 2010 r. 
Wyścig wjechał do Kalwarii od strony Wadowic, trasa wiodła drogą krajową nr 28 od Zatora przez Radoczę, Tomice, Wadowice i droga krajową nr 52 przez Barwałd Dolny, Barwałd Górny, Kalwarię Zebrzydowską i dalej przez Sułkowice do Myślenic i Nowego Sącza.

Peleton około 18.40 powinien zameldować się w Nowym Sączu, wcześniej w Wadowicach kolarze rywalizowali na lotnej premii tam najszybszy był Kamil Gradek przed Mohoric i  trzecim  Nikolaev.

Do Kalwarii Zebrzydowskiej najpierw wjechała 5 osobowa ucieczka w której znaleźli się Kasperkiewicz (Reprezentacja Polski), Mohoric (Lampre Merida), K. Gradek (VERVA Activejet), S.Nikolaev (Gazprom Rusvelo), Ł.Owsian (CCC Sprandi Polkowice).

Następnie ze startą ponad 5 minut wjechał peleton na czele, którego jechali kolarze z Reprezentacji Polski. 

  • Kibic

    W Sośnie zmiana trenerka za Nowaka , nauczyciel z Bobrka , Łukasz Jagoda l 41 , trenował A- klasę , a ostatnio KS Chełmek. Debiut wymarzony , Cracovia ( juniorzy)- Sosna 7-0

  • kibol

    Śmignęli i tyle….a Pazdan by ich zatrzymał 🙂