Sokoliki imponująco rozpoczęły nowy sezon

Uczniowski Klub Sportowy Sokolik z Przytkowic gościł na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w warunkach bezśnieżnych w Mikołowie. Tytuł Mistrza Polski zdobyli: Aleksandra Kaputa z Luckim, Aleksandra Górny z Grafitem, Weronika Jurek z Kirą i Szymon Guguła z Bolidem.

W sobotę 14 listopada od godziny jedenastej rozpoczęły się pierwsze starty zawodników w bardzo widowiskowych kategoriach zaprzęgowych. W niedzielę wszystko miało się rozstrzygnąć podczas drugiego etapu można było „wskoczyć” miejsce wyżej, ale też spaść miejsce niżej – mówią członkowie UKS Sokolik i dodają Gdy ostatni zawodnik dobiegł na metę, a sędziowie podliczyli czasy i wywiesili wyniki, nadszedł czas na jedną z najprzyjemniejszych części zawodów – dekoracja zwycięzców.

UKS Sokolik wystartował w dwóch kategoriach: canicross (bieg z psem) i bikejoring (rower i pies). W bikejoringu Justyna Nowroth z Principessą – 11m.w open i 3m w kat. z psem rasowym oraz Jakub Skrzyński 11 miejsce z psem Sleipmirem.

Reszta zawodników startowała w wiodącej dyscyplinie klubu jaką jest Canicross i te zawody zdominowali. Tytuł Mistrza Polski zdobyli: Aleksandra Kaputa z Luckim, Aleksandra Górny z Grafitem, Weronika Jurek z Kirą i Szymon Guguła z Bolidem.

Wicemistrzami Polski zostali: Monika Byrgiel z Alpiną, Kacper Chrostek z Yuki i Patrycja Opyrchał z Odynem. Drugim wicemistrzem zostali: Julka Talapka z Baretem i Kinga Pamuła. Tuż za podium na 4 miejscu Bartłomiej Chotowicki ze Smokim, Wiktoria Bober i Dawid Paluch z Luną.

Na 5 miejscu: Kinga Słonina z Silwerą i Mateusz Paluch z Nessi. W niepełnych klasach wystartowali : Karol Paluch z Jacky – 2m, Adrian Guguła z Sonią – 1m i Mieczysław Paluch z Axelem – 1m. Naszym najmłodszym zawodnikiem na tych zawodach była Martynka Chotowicka z Principessą, która po dwóch dniach zajęła 1 miejsce w biegu dzieci z psem (Puchar Samojeda).

Dzięki wielkiemu wsparciu naszych darczyńców Nakarm Pupilaz Bielska Białej, Kamax z Przytkowic oraz Gminie Kalwaria Zebrzydowska na Mistrzostwach Polski w Mikołowie w sporym składzie 21 osób reprezentowaliśmy nasze umiejętności w dyscyplinach psich zaprzęgów – mówi Bartłomiej Chotowicki Prezes UKS Sokolik Przytkowice i zaznacza Serdecznie dziękujemy wszystkim tym na których zawsze możemy liczyć. Miejmy nadzieję, że klubowicze UKS Sokolik Przytkowice wrócą tu za rok czy za dwa lata – gdyż to właśnie w Mikołowie odbędą się Mistrzostwa Świata.

{Foto: UKS Sokolik}