Grupa Soultaker ma na swoim koncie sporo osiągnięć i wyróżnień muzycznych. Muzycy mieli przyjemność dzielić scenę z takimi gwiazdami, jak TSA, Nocny Kochanek, Luxtorpeda i wiele innych. Zespół, który zdobył I miejsce na przeglądzie „Kęckie Noce Rockowe 2018” właśnie wydał swoją płytę.

W pierwszym albumie  Seven znajdziemy takie kawałki, jak: Seven, Rule Of Life, Dead Man Show, Break The Silence, The Forest, Run, Butterfly Effect.

Płyta zrealizowana została dzięki Domowi Kultury w Kętach, w ramach nagrody przeglądu KNR 2018. Mix i mastering: Feelngoodstudio pod okiem Remigiusza Hadki.

Więcej na ich stronie internetowej: www.soultaker.pl

Początki zawiązania grupy sięgają 2006 roku. Od tego czasu kilku młodych znajomych starało się stworzyć materiał i zagrać parę koncertów w swoim mieście i najbliższej okolicy. Od 2008 roku zespół przechodził różne zmiany i poszukiwał własnego stylu, dzięki czemu w 2011 roku w czteroosobowym składzie przedstawił nowy materiał i zagrał serię koncertów. W praktyce traktujemy granie, koncertowanie i tworzenie, jako oderwanie od spraw codziennych – mówią o sobie członkowie zespołu

 

Dotychczasowe osiągnięcia:
– Pierwsze miejsce w przeglądzie Kęckie Noce Rockowe (2018)
– Nagroda dla najlepszego wokalisty i instrumentalisty dla Piotrka i Roberta na przeglądzie Kęckie Noce Rockowe (2017)
– Nagroda w przeglądzie Rockowa Wirówka w Makowie Podhalańskim – support dla zespołu Luxtorepda (2017)
– Trzecie miejsce oraz dwa wyróżnienia dla najlepszego basisty i perkusisty dla Roberta i Rafała na przeglądzie Kęckie Noce Rockowe (2016)
– Wyróżnienie na festiwalu „Ale Twórcy! 2014” W Kalwarii Zebrzydowskiej (2014)
– Drugie miejsce na przeglądzie Konfrontacje Muzyczne w Andrychowie (2013)
– Pierwsze miejsce na przeglądzie Rockowa Wirówka w Makowie Podhalańskim (2012)

Członkowie zespołu:
Piotr Biel – gitara, wokal
Robert Lenart – bas, wokal
Rafał Pękala – perkusja, wokal