Bezrobocie na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska systematycznie spada, na koniec roku 2015 bezrobotnych było 451 osób, w analogicznym badaniu na koniec 2014 zarejestrowanych było ich 618, czyli mniej o 167 osoby.  W grudniu 2015 r. stopa bezrobocia wyniosła w naszym kraju 9,8 proc.

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat liczba bezrobotnych w powiecie wadowickim uległa zmniejszeniu z 6429 do 5102, czyli o 1327 osób.

W tym samym czasie, również w Gminie Kalwaria Zebrzydowska zaobserwować można znaczny spadek liczby bezrobotnych, z 618 do 451 osób, czyli o 167 osób.

W analizowanym okresie zmniejszył się także procentowy udział mieszkańców gminy w ogólnej liczbie bezrobotnych i wynosił 8.84%. Stopa bezrobocia w powiecie wadowickim na koniec listopada 2014roku wynosiła11% natomiast na koniec listopada 2015 roku wynosiła 8.7%.

Zarówno w skali całego Powiatu, jak i w gminie Kalwaria Zebrzydowska większość zarejestrowanych osób stanowiły kobiety. Na koniec 2015 roku udział kobiet w ogólnej liczbie bezrobotnych w gminie wynosił -61,42%, a w Powiecie – 53,74%.

Liczba bezrobotnych mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych w końcu grudnia wynosiła 71 osób tj.15,74% ogółu zarejestrowanych z gminy.

Najliczniejszą grupę wśród bezrobotnych według kryterium wieku stanowiły osoby w wieku 25-34 lat – 112 osób zarejestrowanych z gminy oraz osoby w wieku 18-24 i 35-44 po 83 osoby w każdej kategorii, a zatem na 31 grudnia 2015 roku niemal 43% bezrobotnych mieszkańców gminy nie ukończyło jeszcze 35 roku życia.

W magistracie burmistrz Augustyn Ormanty spotkał się z Małgorzatą Chowaniec – Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Wadowicach, rozmawaino o  stanie bezrobocia w powiecie wadowickim ze szczególnym uwzględnieniem Gminy Kalwaria Zebrzydowska wg. stanu na koniec grudnia 2015 roku.

 

 • dfgdhdhdh

  Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo można manipulować danymi statystycznymi. Pokażcie mi jaki wynik chcecie uzyskać, a ja tak dobiorę odpowiednio dane (rzeczywiste dane), ze bedzie dało się to zrobić. mozna tez przeprowadzic badanie 10 roznych parametrów, 9 wyjdzie bardzo zle, 1 wyjdzie ok i to ten parametr zaprezentuje sie opinii publicznej, o tych 9 negatywnych, słabych parametrach nawet sie nie wspomni. Co do artykułu wyżej mogliby pokazac jaka jest faktycznie stopa bezrobocia (lącznie z niezarejestrowanymi, albo wyrzuconymi z Urzędu Pracy za niezgłaszanie się z którymi kontakt się urwał) a zobaczylibysmy straszne statystyki o faktycznym stanie bezrobocia w naszym powiecie czy w kraju.

 • Zaciekawiony

  Mnie bardziej ciekawi czemu oferta drugiej firmy była o 5 tys. tańsza 🙂

 • Zainteresowana

  A kiedy Balu opisze aferę z wyborem droższej firmy mającej sprzątać Kalwarię?

 • funfel

  Rejestrowanego. A jaki jest wskaźnik faktycznego bezrobocia?
  Bo z tym rejestrowanym, to tak samo jak ze średnią krajową – wszyscy o niej słyszą, ale mało kto widzi.