CKSiT zaprasza na spektakl teatralny „Czy Ją kochasz?”, który odbędzie się 11 listopada br. o godz. 17:00 w Sali Widowiskowej. Darmowe wejściówki na wydarzenie można odbierać w Starym Kinie.

Spektakl powstał we współpracy z Muzeum Dwór w Stryszowie (oddział Zamku Królewskiego na Wawelu Państwowe Zbiory Sztuki) i przy wsparciu finansowym Zamku oraz programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Słownik Języka Polskiego definiuje patriotyzm jako umiłowanie kraju ojczystego i gotowość do ofiary za Ojczyznę, ale również jako miłość do miejsca swojego zamieszkania. Współcześnie, w czasie rozumienia patriotyzmu przez pryzmat nacjonalizmu, między umiłowaniem konkretnych wartości (Bóg, Honor, Ojczyzna), a miłością do krajobrazu i przywiązaniem do miejsca swojego zamieszkania występuje szereg różnic, które pozwalają zapytać o znaczenie patriotyzmu i wolności w 2018 roku.

Widzowie wraz z aktorami, poprzez ograniczoną ilość miejsc i dość nietypowe ułożenie (znoszące tradycyjny podział na widza i aktora) wytworzą między sobą relacje, które pozwolą wszystkim zastanowić się nad współczesnym rozumieniem „patriotyzmu” i „wolności”. Spektakl ma formę otwartą; w czasie jego trwania wszyscy zgromadzeni, prowadzeni przez nieodłączną towarzyszkę ludzkiego życia – Śmierć, przejdą drogę od ostatnich chwil wolnej Rzeczypospolitej po rok 1918, by odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie, dotyczące rozumienia „wolności” po 100 latach od jej odzyskania.

Informacje o Teatrze Młodych:

Trupa aktorów-amatorów w wieku od 6-latki po 68-latka, którzy są rodzimymi mieszkańcami Gminy Stryszów (gł. miejscowości: Stryszowa, Dąbrówki i Stronia) prowadzonych przez teatrologa Mirosława Płonkę. Teatr został założony w 2007 roku. Aktorami początkowo byli tylko nastolatkowie, dlatego obrał on nazwę Teatru Młodych. Obecnie adepci sztuki aktorskiej rekrutują się spośród wszystkich chętnych osób, którym działalność artystyczna zawsze była bliską. Tym samym określenie „Młodych” nabrało nowego znaczenia i wiązane jest z młodością ducha i zapału aktorów. Od 2012 roku Teatr Młodych przybrał imię o. Rudolfa Warzechy – karmelity, który pracował w wadowickim szpitalu w momencie, gdy przychodzili oni na świat.

Terminy spektaklu:

 

Muzeum Dwór w Stryszowie:

9.11, godz. 19.00,

10.11, godz. 18.00,

17.11, godz. 18.00

Kalwaria Zebrzydowska (sala widowiskowa CKSiT)

11.11, godz. 17.00

Wadowice (Dom Rekolekcyjny, Karmel)

18.11, godz. 17.00

Darmowe wejściówki można zarezerwować, pisząc na fanpage Teatru: www.facebook.com/mlodzi.rudolfa/ lub drogą mailową: teatr.mlodych.stryszowgmail.com; dwor@stryszow.pl lub dzwoniąc pod nr tel: 604199253