9 zastępów strażaków ochotników i zawodowców gasiło  pożar stodoły w Skawinkach. Pożar pojawił się około godziny 17:30.  Pomimo szybkiej interwencji strażaków drewniany budynek spłonął doszczętnie.

Na miejsce skierowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice a także ochotników z OSP Skawinki, OSP Lanckorona, OSP Łaśnica, OSP Izdebnik, OSP JastrzębiaOSP Kalwaria Zebrzydowska i OSP Stronie.

Na miejscu okazało się że pali się stodoła wypełniona sianem i drewnem. Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca, podanie trzech linii gaśniczych w celu ugaszenia pożaru oraz przegrzebanie pogorzeliska w celu uniknięcia ponownego zapłonu – informują strażacy ochotnicy z OSP Kalwaria Zebrzydowska 

W akcji brali udział też strażacy ochotnicy z OSP Łasnica, którzy stracili swoją siedzibę w 2010 roku podczas osuwisk i do tej pory nie została odbudowana.

Po mimo wielu utrudnień braku syreny alarmowej, braku budynku remizy, mimo nie podpisanej umowy z wójtem gminy, zdani sami na siebie wyjechali ubierając się na dworze obok samochodu  – dodają strażacy ochotnicy z OSP Łaśnica

 

 

Siły i środki:

551[K]21 GBARt 2.5/16 Mercedes Atego JRG Wadowice

551[K]25 GCBARt 9,5/65 MAN JRG Wadowice

559[K]42 GCBARt 4.4/40 MAN OSP Kalwaria Zebrzydowska

559[K]50 GBARt 2,5/8 Star 244 OSP Izdebnik

559[K]63 GBA 1/16 Mercedes OSP Stronie

557[K]74 GBA 2,8/32 Mercedes OSP Lanckorona

557[K]76 GLM 8 Peugeot Boxer OSP Łaśnica

557[K]83 GBA 4/24 Steyr OSP Skawinki

558[K]20 GBA 2,5/16 Star 244 OSP Jastrzębia

 

{Foto: OSP Kalwaria Zebrzydowska}

 • E.

  Prezes OSP w Łaśnicy nie jest wart funta kłaków, podobnie jak ten z Izdebnika. Jednak w porównaniu do nich, wójt to dno. Jeszcze chwila, i ludzie będą za nim pluć na ulicy. Czas pomyśleć o zmianie miejsca zamieszkania po tej kadencji wójcie, bo jak ludziom w oczy spojrzysz? Może Pustak ci pomoże wywieźć dobytek? Tyle na gminie zarobił dzięki tobie, to się może odwdzięczyć.

 • OSP

  Czyli OSP ma istnieć bez remizy? Przecież Prezes od 6 lat piszę pisma o odbudowę remizy. teraz jest oferta pomocy. Gmina nie musi ponieść żadnych środków. To dlaczego wójt nie chce z tego skorzystać?
  Źle, że Prezes robi coś dla dobra wsi? Nowy samochód do OSP też sam nie przyjechał!

 • anim

  Obecny Pan Prezes Osp Łaśnica walczy o swoje ( lub swoich synów ) poparcie w kolejnych wyborch na wójta. Gdyby nie ten Prezes remiza byla by wybudowana. Prowadzil wojny z byłą P. Wójt Oszacka i teraz po ( kilku miesiącach po ogłoszeniu konkursu na kierownika GZB) z P. Łopata. Jestem za tym żeby Osp istniało a nie za tym żeby budował sobie przez to poparcie.

  BOGU NA CHWAŁĘ LUDZIĄ NA RATUNEK!!!

 • JRG

  Wójt Lanckorony każe sobie każdy wyjazd do akcji zgłaszać osobiście jemu. Strażacy muszą się ubrać, zorientować w sytuacji, wyjechać samochodem, a teraz jeszcze myśleć , żeby dzwonić do wójta o pozwolenie na wyjazd. Ten człowiek niedługo zażąda zgłaszania każdego wypróżnienia, aby tylko poniżyć strażaków.