Spółdzielnia Mieszkaniowa z Wadowic rozpoczęła budowę kolejnego bloku w Kalwarii przy ul. Broniewskiego, będzie to blok z 32 mieszkaniami o powierzchni od 34 do 71 m. kw ., to nie koniec powstanie kolejny.

Spółdzielnia Mieszkaniowa z Wadowic systematycznie w Kalwarii Zebrzydowskiej oddaje do użytku kolejne budynki mieszkalne, w lipcu 2011 r. wybudowała blok przy na ul. 11 Listopada,  jest to  dwu klatkowym blok z 24 mieszkaniami.

W Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Broniewskiego ruszyły pracę przy budowie kolejnego budynku mieszkalnego, inwestorem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa z Wadowic, a głównym wykonawcą firma AKCES z Czechowic – Dziedzic. Finał prac zaplanowano na październik 2016 r.

Wszystkie mieszkania a będzie ich 32 sprzedały się na pniu, spółdzielnia planuje też w bezpośrednim sąsiedztwie nowo powstającego budynku budowę kolejnego nieco mniejszego bloku z 24 mieszkaniami.

Spółdzielnia z Wadowic nie miała żadnego problemu z chętnymi na własne mieszkanie, w nowo powstającym budynku mieszkalnym z trzema klatkami zaplanowano 32 mieszkania o powierzchni od 34 do 71 m. kw., będą to mieszkania 1,2 i 3 pokojowe.

Za 1 m. kw. trzeba było zapłacić od 3.000 do 3.300 zł, nabywca takiego mieszkania ma też zagwarantowany dostęp do piwnicy i parkingu. Wszystkie mieszkania sprzedały się od ręki.

Spółdzielnia Mieszkaniowa zapowiada jednocześnie budowę kolejnego bloku mieszkalnego, znajdzie się tam 24 mieszkań o powierzchni o 34 m. kw. z jednym pokojem i 54 m kw. dwupokojowe. Okazuje się, że zainteresowanie tymi mieszkaniami jest tak duże, że w spółdzielni powstała lista chętnych i brak jest już wolnych miejsc.

Spółdzielnia z Wadowic nie posiada już własnej ziemi na której mogła by wybudować kolejny blok.

Jak się dowiadujemy ze względu na olbrzymie zainteresowanie mieszkaniami w Kalwarii, poszukują kolejnych terenów i jest zainteresowana zakupem ziemi na terenie Kalwarii gdzie mógłby powstać kolejny blok, bo chętnych zapewne nie zabraknie.