Policja przypomina, że zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg i wzmożonej pracy służb ratunkowych. W miniony weekend na naszych drogach doszło do sporej liczby kolizji drogowych.  

U większości kierowców zmiana warunków drogowych wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – lecz niestety niektórzy dopiero po szkodzie zdają sobie sprawę z zagrożenia. Tylko w ciągu „weekendu” na terenie powiatu wadowickiego doszło do 8 kolizji drogowych – informuje Wadowicka Policja 

Do kolizji doszło też na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska, 23 stycznia o godzinie 09:05 w miejscowości Leńcze kierujący samochodem marki Ford Fiesta w trakcie wymijania się z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym marki Volvo  doprowadził do zderzenia bocznego .

Kierujący samochodem Ford Fiesta w trakcie wymijania się z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym Volvo kierowanym przez doprowadził do zderzenia bocznego. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany MKK informuje Policja 

O godzinie 10:00 w miejscowości Nowe Dwory  n/n kierujący  samochodem ciężarowym z naczepą marki Schmitz  na łuku drogi w lewo podczas wykonywania manewru wymijania doprowadził do zderzenia z pojazdem marki VW Pasat  po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

O godzinie 10:40 w miejscowości w Wadowicach na ul. Podstawie kierujący samochodem marki Skoda Felicja nie zachowała należytej ostrożności podczas wykonywania manewru omijania, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Fiat Bravo. Uczestnicy trzeźwi, sprawczyni ukarana MKK.

O godzinie 16:50 w miejscowości Sułkowice kierujący samochodem marki Fiat Brawo  nieprawidłowo wykonał manewr wymijania, zjechał na przeciwległy pas jezdni doprowadzając do zderzenia z kierującą samochodem Renult Megane. Kierujący trzeźwi, sprawca ukarany MKK.

O godzinie 20:40 w miejscowości Radocza n/n kierujący samochodem marki Nissan Almera  z nieustalonych przyczyn zjechał z jezdni do rowu, uszkadzając lewą obręcz koła i słupek hektometryczny. Sprawca po zdarzeniu oddalił się z miejsca. Postępowanie wyjaśniające prowadzi KPP Wadowice.

O godzinie 23:30 w miejscowości Zagórnik kierujący samochodem marki Audii A3  nieprawidłowo wykonał manewr cofania, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. Kierujący- trzeźwy ukarany MKK.

24 stycznia o godzinie 02:30 w Jaroszowcach kierujący samochodem marki Fiat Stilo  nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.  Kierowca trzeźwy, ukarany MKK