Policja podsumowała okres Świąteczny na drogach. Od piątku do  wtorkowego ranka na drogach powiatu wadowickiego doszło aż do 9 kolizji drogowych. Aż 6 miało miejsce na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska.

25 marca w Kalwarii Zebrzydowskiej odnotowano wzmożony duży ruch samochodów, związane to było z Wielkim Piątkiem, w tym dniu doszło do jednej kolizji.

W tym dniu o godzinie 09:03 w Kalwarii Zebrzydowskiej na ul. Krakowskiej   doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci kierujący samochodem marki Renault podczas wykonywania manewru omijania samochodu marki Ford nie zachował należytych środków ostrożności w wyniku czego doprowadził do zderzenia w/w pojazdem.

Do groźnego zdarzenie  doszło w Barwałdzie Górnym w sobotni poranek na drodze krajowej nr 52 skoda felicia  wpadła w poślizg i bokiem uderzyła w przydrożne drzewo

W dniu 26 marca 2016 r. o godzinie 07:00 w Barwałdzie Górnym kierujący samochodem marki Skoda na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu drogowego, wpadł w poślizg , stracił panowanie nad pojazdem i najechał na drzewo. Jedna osoba została poszkodowana, zajęli się nią ratownicy medyczni – informuje Wadowicka Policja 

Tylko w dniu wczorajszym w poniedziałek na naszych drogach doszło do 4 kolizji. 

Najpierw o godzinie 01:00 w miejscowości Przytkowice  kierujący samochodem marki BMW potrącił sarnę, która wbiegła wprost pod nadjeżdżający pojazd.

O godzinie 08:45 w Kalwarii Zebrzydowskiej na ul. Targowej kierujący samochodem marki Skoda w trakcie wykonywania manewru cofania, nie zauważył stojącego na jezdni pojazdu marki BMW w wyniku czego doprowadził do zderzenia.

O godzinie 13:33 w Kalwarii Zebrzydowskiej na ul. 3-Maja kierujący motorowerem podczas wykonywania manewru wyprzedzania doprowadził do kolizji z kierującym samochodem marki Peugeot.

W Brodach doszło do kolizji, w której ucierpiały trzy osoby w tym dziecko. 

W poniedziałek o godzinie 19:33 w miejscowości Brody kierująca samochodem marki Volvo zjechała na przeciwległy pas ruchu uderzając w prawidłowo jadący samochód marki Opel Vectra, a następnie zderzyła się czołowo z kierującym samochodem marki Volkswagen Multivan informuje Wadowicka Policja