Poseł Józef Brynkus robi tak jak zapowiadał w czasie kampanii wyborczej, systematycznie spotyka się z wyborcami. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce w Kalwarii Zebrzydowskiej a kolejne zaplanowano na 16 maja w Wadowicach

Ostatnio  wadowicki poseł Józef Brynkus z Kukiz’15 spotkał w Hotelu Tatarscy z mieszkańcami Kalwarii Zebrzydowskiej, spotkanie trwało ponad 1,5 godziny i poruszono na nim sporo tematów, najwięcej emocji nadal budzi kryzys konstytucyjny,  pytano o lokalne sprawy jak budowa zbiornika Świnna Poręba czy też budowa BDI i problemy komunikacyjne.

Poseł Józef Brynkus wybrany w Okręgu nr 12 z listy ruchu Kukiz’15 ma dla wyborców propozycję nieco innego sprawowania mandatu, niż pozostali reprezentanci parlamentarni tego okręgu. Już w kampanii wyborczej deklarował nie tylko swoją aktywność parlamentarną, ale także stały kontakt z wyborcami – informuje Mariusz Witkowski z biura posła

Poseł zapraszał też do swojego biura poselskiego, które znajduje się w Wadowicach przy ul. Mickiewicza, najczęściej można go tam spotkać w poniedziałki.

Dużo miejsca poświęcono budowie Zbiornika Wodnego w Świnnej Porębie, od początku kadencji poseł zabiegał o przeznaczenie dodatkowych środków na jak najszybsze dokończenie tej budowy. Poseł będzie się też domagał rozliczenia osób, który z tej budowy przez wiele lat dobrze żyli.

Przypomnijmy, że poseł Józef Brynkus z Kukiz ’15 jako jedyny przedstawiciel w Sejmie z naszego regionu drążył temat dokończenia tej ważnej dla regionu inwestycji.  Zaproponował poprawki do budżetu, wskazując jakie środki mogłyby być wykorzystane na dokończenie budowy, jednak zostały one odrzucone przez większość sejmową.

Dziś też poseł przekazał informację, że Sejm przeznaczył dodatkowe środki na dokończenie prac przy zbiorniku w Świnnej Porębie.

Radny Zadora pytał do możliwość  budowy BDI i po raz kolejny sygnalizował problemy komunikacyjne w Kalwarii, mieszkańcy zwracali też uwagę dziwny i nielogiczny sposób budowy chodników, jeden z mieszkańców zwracał też uwagę na zmiany w rozkładzie jazdy PKP.

Będę się spotykał się ze swoimi wyborcami raz na pół roku tak jak zapowiadałem i podkreślam, że nie ma znaczenia czy na spotkaniu będzie 10 czy 100 – mówił poseł  Jozef Brynkus

Spotkanie w Kalwarii było jednym z wielu jakie poseł w ostatnich tygodniach odbył, w sumie w ostatnim czasie zorganizował on 12 otwartych spotkań z mieszkańcami min. w Andrychowie, w Chrzanowie, Suchej Beskidzkiej, Oświęcimiu i Kalwarii Zebrzydowskiej.

W poniedziałek 16 maja 2016 r. o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie  w Wadowicach, do sali Wadowickiej Biblioteki Publicznej przy ul. Legionów.

  • Lori

    Brawo dla Pana Józefa Brynkus, cieszę się że temat zapory nie zatrzyma się w miejscu.