W Zebrzydowicach odbyła się akcja „Sprzątanie świat” brali w niej udział uczniowie ZS nr 4 w Zebrzydowicach, członkowie LKS Olimpia Zebrzydowice oraz mieszkańcy. Zebrano 2 tony śmieci, pomysłodawcami akcji byli mieszkaniec Zebrzydowic Ireneusz Kowalczyk i radny Marcin Ożóg.

Akcja sprzątania odbywała się na terenie szkoły, wzięły w niej udział najmłodsze dzieci z klasy od I do III bardziej w charakterze edukacyjnym że śmieci sie nie wyrzuca a raczej zbiera.

Klasy starsze sprzątały okolicę wzdłuż drogi wojewódzkiej 953 od granicy z Przytkowicami do Kalwarii oraz drogę gminną od kościoła wzdłuż rzeki Cedron jak również teren w pobliżu boiska sportowego.

Według informacji z firmy „Kalteks” zebrano 80 worków każdy po 120 l. co dało prawie 2 tony śmieci, a śmieci było tak dużo że brakło czasu i worków.

Bardzo dziękuje dyrektorowi, nauczycielom za czuwaniem nad bezpieczeństwem grup sprzątających ale największe podziękowania należą sie dzieciakom oraz Irkowi Kowalczykowi – mówi radny Marcin Ożóg

Dzieci uczestniczące w akcji były wyposażone w koszuli ostrzegawcze które przekazała dla sołectwa Zebrzydowice firma Pana Goczała I-BHP odzież robocza Kalwaria Zeb. ul. Mickiewicza