Strażacy ochotnicy rywalizowali

W sobotę na stadionie Kalwarianki zostały przeprowadzone gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Wzięło w nich udział 17 drużyn w kilku kategoriach: w grupie MDP dziewcząt w wieku 12-16 lat – bieg sztafetowy i rozwinięcie bojowe, w grupie MDP chłopców w wieku 12-16 lat – bieg sztafetowy i rozwinięcie bojowe, w grupie C – kobiet – sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe oraz w grupie A – mężczyzn – sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe.

Nad poprawnością wykonywanych konkurencji czuwała komisja sędziowska złożona ze strażaków-ochotników z gminy Kalwaria Zebrzydowska. Głównym sędzią zawodów był druh Stanisław Brózda. 

Zawody w tym roku przebiegły bardzo sprawnie, po raz kolejny swoją siłę pokazali strażacy z OSP Przytkowice którzy wywalczyli trzy pierwsze miejsca, w grupie kobiet wygrały dziewczyny z OSP Stanisław Dolny, a w grupie mężczyzn na podium wskoczyli druchowie z OSP Kalwaria Zebrzydowska.

Najlepsi otrzymali z rąk burmistrza Augustyna Ormantego, Prezesa Gminnego OSP Tadeusza Chrostka i zastępcy Komendanta Powiatowego PSP Marka Nowaka puchary, medale i nagrody.

Najlepsi będą też reprezentować gminę Kalwaria Zebrzydowska na zawodach powiatowych jakie odbędą się we wrześniu w Andrychowie.

Wyniki zawodów:

Grupa MDP dziewcząt w wieku 12-16 lat:

 1. OSP Przytkowice
 2. OSP Stanisław Dolny
 3. OSP Zebrzydowice
 4. OSP Brody
 5. OSP Leńcze

Grupa MDP chłopców w wieku 12-16 lat:

 1. OSP Przytkowice
 2. OSP Stanisław Dolny
 3. OSP Brody

Grupa kobiet:

 1. OSP Stanisław Dolny
 2. OSP Przytkowice

Grupa mężczyzn:

1. OSP Przytkowice
2. OSP Stanisław Dolny
3. OSP Kalwaria Zebrzydowska
4. OSP Brody
5. OSP Zebrzydowice
6. OSP Barwałd Górny
7. OSP Bugaj

 

 • strażak

  Co ma piernik do wiatraka?

 • borowik

  Na stadionie się tyle wody wylało, a na orliku po rozegraniu meczu w lidze orlika wykąpać się nie można bo prysznice nie czynne!