tomek-starzak

Mówią, że są jedną wielką rodziną, przez tę akcję pomocy pokazują, że tak faktycznie jest. Strażacy z całej okolicy zbierają pieniądze na pomoc w rehabilitacji druha Tomasza Wołczyka z OSP Paszkówka. Ostatnio kwestowali strażacy z Przytkowic, w najbliższą niedzielę będą kwestować strażacy z OSP Kalwaria. 

 


Strażacy z całej okolicy zbierają pieniądze na leczenie i rehabilitację Tomasza Wołczyka, druha OSP Paszkówka, który w lutym podczas ćwiczeń szkoleniowych uległ wypadkowi w komorze dymowej. Niedawno wybudził się ze śpiączki i potrzebna jest pomoc.

W ostatnią niedzielę w Przytkowicach kwestowali strażacy ochotnicy z miejscowej OSP Przytkowice udało się zebrać 5,974,20 gr. dzięki ofiarności mieszkańców. Strażacy dziękują wszystkim za pomoc i wsparcie.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Przytkowicach składa serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom, którzy odpowiedzieli na apel o pomoc dla dh. Tomasza Wołczyka z OSP Paszkówka. Szczere wyrazy wdzięczności składamy dla Proboszcza ks. Leszka Filipka oraz Wikariusza ks. Jana Góreckiego, za przekazanie apelu do mieszkańców Przytkowic i umożliwienie przeprowadzenia zbiórki do puszek – mówią strażacy z OSP Przytkowice i dodają Dziękujemy również wolontariuszom z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz członkom OSP Przytkowice . Nasz Wspólny Wysiłek pozwolił zgromadzić kwotę w wysokości 5,974,20 gr.

 

W najbliższą niedzielę na ten sam cel będą kwestować strażacy z OSP Kalwaria Zebrzydowska, po każdej mszy św. przy w kościele parafialnym pw. Św. Józefa będzie można swoimi datkami wesprzeć druha Tomasza.

Strażacy z OSP Kalwaria Zebrzydowska apelują do mieszkańców by przez datki wesprzeć tą akcję.

Kwesta  przeprowadzona będzie na rzecz 42-letniego  druha ochotnika z OSP Paszkówka na co dzień zawodowy kierowca na trasie Kalwaria-Przytkowice-Kraków, który w lutym uległ wypadkowi podczas ćwiczeń w Wojewódzkim Ośrodku Szkoleniowym Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Tam druhowie przechodzili ćwiczenia, gdzie jednym z elementów było sprawdzenie ich wydolności podczas ćwiczeń w tzw. komorze dymowej: specjalnym zadymionym pomieszczeniu, w podwyższonej temperaturze, przez które trzeba przejść w pełnym umundurowaniu. Druh Tomek właśnie w niej stracił przytomność. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

Dopiero niedawno udało się go wybudzić ze śpiączki, ale nie mówi, nie porusza się, nie jest świadomy, co dzieje się wokół niego. Ma teraz zostać przeniesiony do specjalnej kliniki. Potrzebne są pieniądze na rehabilitację neurologiczną, która nie jest refundowana przez NFZ.

Powstał również specjalny, można tam śledzić akcje – profil na Facebook