Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękawicy, który uległ poważnemu wypadkowi prosi o pomoc w zbiórce krwi. Do akcji  włączyli się strażacy z OSP Izdebnik, którzy w niedzielę 18 września  organizują akcję krwiodawstwa w Domu Strażaka w Izdebniku.

Strażacy apelują do wszystkich o oddawanie krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oddział w Wadowicach (ul Karmelicka 5). Akcja odbywa się na hasło „Bogdan Ryba Szpital Uniwersytecki w Krakowie, ul. Kopernika”.

Na ten cel można oddawać krew w godzinach od 7:30 do 11:30 , od poniedziałku do piątku.

Krew na ten cel można też oddawać w czasie akcji jaka zostanie zorganizowana w OSP Izdebnik w niedzielę 18 września  od godziny 9:00 do 13:00.

Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękawicy druh Bogdan Ryba w ostatnią niedzielę uległ groźnemu wypadkowi,  rannego strażaka przetransportowano do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie gdzie przeszedł 10-cio godzinną skomplikowaną operację.

Operacja uratowała jego życie, w czasie jej trwania zużyto bardzo dużo krwi. Wdzięczny za pomoc lekarzom za uratowanie życia strażak teraz  prosi o pomoc w zbiórce krwi dla szpitala, która może uratować kolejne ludzie życie.

  • nikler

    Czemu na tym portalu nie ma ogloszen np. o prace?