Adam Penkała, uczeń Zespołu Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu  „Sprawny w zawodzie technik technologii drewna”. Wielki sukces osiągnął również inny uczeń tej szkoły, Adam Oliwa.

V edycja  Ogólnopolskiego, a zarazem XX jubileuszowa edycja konkursu „Sprawny w zawodzie – Stolarz i Technik Technologii Drewna” odbyła się w dniach 16-17.03 w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu.

W trakcie zmagań konkursowych  uczestnicy musieli zarówno udowodnić swoją wiedzę teoretyczną, jak i zdolności praktyczne – wykonując prace z użyciem narzędzi ręcznych oraz elektronarzędzi.

Pierwszego dnia o zwycięstwo walczyło 42 uczniów z 15 zasadniczych szkół zawodowych. Drugiego dnia w szranki o tytuł  najsprawniejszego stanęło 27 uczniów z 9 techników.

Uczniowie „KEN-a” ponownie znaleźli się wśród najlepszych w Polsce. Adam Penkała z  klasy IVa  zajął 2. miejsce w kategorii  „Sprawny w zawodzie technik technologii drewna”,  a Adam Oliwa z klasy IIa  – 4. miejsce w kategorii  „Sprawny w zawodzie stolarz”.