Zawodnicy klubu SKS Grass-Hopper Kalwaria wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Ziem Północnych w Szczecinie. Oczywiście nie wrócili z pustymi rękoma, dwa razy stawali na podium, przywieźli do Kalwarii dwa brązowe medale. 

Ireneusz Filek w kategorii dzieci zdobył   3 miejsce przegrywając tylko jednym punktem ze starszym kolegą z klubu Piast Gliwice. Również na podium 3 miejsce zdobył Dawid Dębicki w kategorii junior młodszy, gdzie niestety musiał uznać wyższość zawodnika z klubu MKS Kusy Szczecin.

Pozostali zawodnicy Mikołaj Radosz uplasował się na dobrym 16 miejscu, a Michał Płaczek zajął miejsce 25. Zawodnicy w świetnych humorach wracali pociągiem w towarzystwie zaprzyjaźnionych zawodników, z klubów z Mielca i Skawiny.

Szermierze nie odpoczywają, ostro trenują i widać tego efekty. Karolina Biela na ostatnich zawodach II Pucharu Polski juniorów w Gliwicach zdobyła bardzo dobre 13 miejsce.

Efektem jej ciężkiej pracy na treningach oraz bardzo dobrych wyników na zawodach jest powołanie na zgrupowanie najlepszych zawodniczek, w ośrodku olimpijskim w Spale gdzie pod okiem trenerów kadry narodowej doskonali swoje umiejętności – informują działacze klubu

Młodzi szermierze wraz z trenerem Bartłomiejem Językiem i prezesem klubu Bogdanem Bielą na zaproszenie zespołów szkół z Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony zorganizowali pokaz swoich umiejętności zachęcając tym swoich rówieśników do trenowania szermierki.

Sezon trwa, przed nimi jeszcze wiele zawodów. Trzymamy kciuki i czekamy na dalsze sukcesy!

    {Dębicka, E. Filek}