Koncertem Kolęd i pastorałek uczniowie Szkoły Muzycznej w czwartkowy wieczór  wprowadzili  wszystkich w wyjątkowy klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Młodzi muzycy ze  Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej zagrali  Koncert Kolęd  i Pastorałek, udało im się szybko stworzyć klimat zbliżających się Świąt.

Zaprezentowali się  uczniowie od najmłodszego aż po najstarszych, wystąpili też nauczyciele, a sala CKSiT została wypełniona w pełni  rodzicami i najbliższymi ale i mieszkańcami Kalwarii.

Każdy z uczniów występujących na scenie wykonał po jednym utworze. Dla większości małych muzyków był to pierwszy publiczny koncert przed tak dużą publiką co spowodowało u niejednego z nich tremę.  Popisy dzieci i młodzieży zwieńczył wspólny występ chóru szkolnego.

Uczniowie  zaprezentowali  grę na : fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, flecie, klarnecie, saksofonie, trąbce i akordeonie, wykonując znane wszystkim kolędy, wystąpił też chór szkolny.

Warto zauważyć, że z każdym koncertem młodzi coraz lepiej radzą sobie występując przed publicznością.

Na zakończenie życzenia świąteczne wszystkim przekazali dyrektor Szkoły Muzycznej Zbigniew Czarniak i burmistrz Augustyn Ormanty.

Kolejną okazją by wysłuchać młodych muzyków będzie Noworoczny Koncert, który zaplanowano na 8 stycznia w Bazylice Kalwaryjskiej, już dziś warto pamiętać o ich występie