Szczęśliwy remis MKS Kalwarianki

W trzeciej kolejce IV ligi MKS Kalwarianka podejmowała Spójnię Osiek, spotkanie zakończyło się szczęśliwym dla Kalwarianki bezbramkowym remisem.

Pierwszy strzał celny na bramkę gości oddał w 3 minucie  Świerczyński, Jakub Wilk nie miał problemów z obroną.

Za moment goście zawiązali ciekawą akcję i po nie udanej pułapce ofsajdowej, napastnik biało-niebieskich przelobował Dziedzica i bramkę. Kolejne minuty to gra w środku pola i obydwie ekipy umiejętnie się szachowały i skracały pole gry.

Po półgodzinie sygnał do ataku dał aktywny tego dnia wychowanek klubu Michał Rusin, jego próba z ponad 25 metrów w światło bramki zatrzymał sprytny Wilk.  W 39 minucie po solowej akcji Pakosza, który wpadł w pole karne zabrakło centymetrów by dograć na 5 metrów do nieobstawionego Rabczenyuka.

W samej końcówce pierwszej MKS Kalwarianka stworzyła trzy dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Najpierw strzał Rabczenyuka sparował golkiper na na rzut rożn. Dośrodkowanie Hobrzyka na gola sprytnym strzałem głową próbował zamienić Cygal ale bramkarz sparował  do boku, do piłki dopadł ponownie defensor żółto – czerwonych i wrzutkę na 7 metr niesygnalizowanym krzyżakiem próbował wykończyć stoper Mlostek ale nie zdołał przechytrzyć wychodzącego z bramki Wilka. W drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze.

Świerczyński z Białkiem rozprowadzili Trzebuniaka, który zakręcił obrońcą Spójni i uderzył lecz jego rogal minął okienko bramki gości.

W 57 minucie Świerczyński zagrał prostopadłą piłkę do Rabczenyuka a ten sytuacji sam na sam uderzył po ziemi blisko dalszego słupka ale Wilk po raz kolejny popisał się dobrą interwencją.

Po godzinie gry do głosu zaczęli dochodzić goście. Najpierw po świetnie rozegranym ataku pozycyjnym Dziedzic wybronił sam na sam, sytuację próbował wyjaśnić Pakosz ale skiksował, na szczęście dla gospodarzy wszystko wyjaśnił Światłoń ekspediując futbolówkę w trybuny.

Najlepszą sytuację goście stworzyli w 83 minucie, po stracie bezbłędnie dotąd grającego Mlostka, grający trener gości  Kasprzyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Dziedzicem, jego sprytny strzał odbił się od słupka i przetoczył po przedpolu 5 metra i Dziedzic wyjaśnił sytuację

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska – Spójnia Osiek-Zimnodół 0-0

KALWARIANKA: Dziedzic – Pakosz, Cygal, Mlostek, Trzebuniak (66 Goczał), Rusin, Białek, Świerczyński, Światłoń, Hobrzyk, Rabczeniuk. Trener: Grzegorz Staszewski.

SPÓJNIA: Wilk – Barczyk (66 Tumiłowicz), D. Duda, P. Duda, Glanowski, Kańczuga, M. Kasprzyk, Smolarczyk (69 Lizończyk), Wdowik, Żak (79 P. Kasprzyk), Żmudka (89 Kluczewski). Trener: Piotr Kasprzyk.

Sędziowali: Lucjan Wesołowski – Łukasz Łabaj, Piotr Nosal (KS Oświęcim). Żółte kartki: Jewgienij Rabczeniuk, Tomasz Trzebuniak – Arkadiusz Żak, Daniel Żmudka.

Inne sobotnie wyniki IV ligi Małopolskiej
Orzeł Piaski Wielkie – TS Skawinka Skawina 3-1
Górnik Libiąż – MKS Proszowianka Proszowice 1-3
Garbarz Zembrzyce – MKS Trzebinia- Siersza 2-2
Wiślanie Jaśkowice – Iskra Klecza 3-0
Halniak Maków – Wiślanka Grabie 1-0
KS Sosnowianka – Jutrzenka Giebułtów niedziela 17.
Górnik Wieliczka – Michałowianka Michałowice niedziela 17

• MKS

Halniak Maków – MKS Kalwarianka 0-2(0-2) Dariusz Hobrzyk 12 , Dawid Białek 23 karny
    Skład MKS Kalwarianki ; Dziedzic – Pakosz , Mlostek , Bartosz, Kapera – Cygal , Świerczyński , Białek , Trzebuniak , Korzeniowski od 78 Węgiel – Hobrzyk

• kalwarianin

co z dziedzicem?

• MKS

MKS Kalwarianka – Jutrzenka Giebułtów 1-4(1-0)
    Skład Kalwarianki ; Sienkiewicz – Pakosz, Bartosz, Mlostek , Cygal ż – Rusin od 49 Szymoniak, Białek od 85 Dybek , Świerczyński , Trzebuniak od 67 Popielarz , Rabczenyuk od 77 Daniel , Hobrzyk .

• Kibic

Iskra Klecza- ks Sosnowianka 5-0(4-0) 25 minut i pozamiatane

• MKS

W 6 kolejce 4 ligi Małopolskiej rozegranej awansem . Górnik Wieliczka – MKS Kalwarianka 5-1(1-0) Dawid Białek 77 karny dla żółto – czerwonych.
    Skład MKS Kalwarianki ; Dziedzic – Pakosz , Bartosz ż , Mlostek , Cygal – Rusin od 67 Popielarz , Białek od 85 Dybek , Świerczyński , Trzebuniak – Hobrzyk , Rabczenyuk ż od 52 Szymoniak .
    Sędziował Sebastian Wiśniowski z Tarnowa.