Zbliża się 400-letnia lokalizacji miasta Kalwarii Zebrzydowskiej przypadająca w 2017 roku. Stowarzyszenie „Niezależni Kalwaria” pracuje nad publikacją o historii naszego miasta, jego mieszkańcach, zwyczajach i ciekawych wydarzeniach.  Poszukują zdjęć, dokumentów, pamiątek.

Zwracamy się z prośbą o udostępnianie zdjęć, dokumentów, pamiątek, relacji pisemnych o przodkach.  Szczególnie poszukujemy zdjęć miasta, kalwaryjskich odpustów, jarmarków, dawnych władz miasta, osób zasłużonych dla naszej Malej Ojczyzny – mówią członkowie Stowarzyszenia Niezależni Kalwaria

Organizatorami  tej publikacji są Zbigniew Kochan i Piotr Moskała, zapewniają, że wszystkie przekazane materiały po skopiowaniu zostaną zwrócone właścicielom.

Materiały użyte do publikacji zostaną opisane z podaniem właściciela  orzynały na zasadzie Creativ Commons lub innych uzgodnionych z właścicielem.

Stowarzyszenie Niezależni Kalwaria zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w tej publikacji, materiały będą zbierane do końca maja 2016 roku.

Materiały można przekazywać do panów Zbigniewa Kochana i Piotra Moskały, kontakt telefoniczny 500-821-543 lub 608-655-550.

{Foto ze zbiorów Zbigniewa Kochana}

 • pampam

  Odezwij się w stół a pan donosiciel z dyktafonem sam się odezwie i zareaguje na prowokacje ;))
  A gdzie pisze i kto twierdzi że nie zostały zwrócone oraz komu te materiały personalnie zostały przekazane? Nigdzie ! Jesteście mistrzami naciągania faktów i macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem obywatelu J-23 😉
  Możecie dalej nadawać w eter i produkować pisma broniące niekumatą dyrektorkę, widocznie ludzie drugiego sortu muszą na takich łożyć swoje podatki bo liczy się tylko szajs i stołek!

 • piotrmoskała

  jakie materiały przekazane na moje ręce przez cech , nie zostały cechowi zwrócone ?, proszę o konkrety, osoba przekazująca , data , czego dotyczyły?

 • pampam

  Materiały zostaną zwrócone tak jak cechowi? To ja dziękuję !
  Kto sfinansuje publikację, podatnik czy stowarzyszenie z panem który nie rozstaje się z dyktafonem?