Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów wspierająca podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). Akcja odbędzie się już po raz dziewiąty. Urzędy skarbowe przygotowały wiele udogodnień dla swoich podatników, które pomogą im rozliczyć się z podatku.

Dlaczego Szybki PIT? Bo składając PIT przez Internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego. W ramach tegorocznej akcji resort finansów przygotował dla podatników wiele udogodnień oraz narzędzi ułatwiających rozliczenia:

W urzędach jest dostępne specjalne stanowisko komputerowe, umożliwiające wysłanie deklaracji drogą internetową (przy pomocy pracownika urzędu). Uruchomiona została specjalna infolinia, pod numerem której (tel. 33 872 39 81) pracownicy Urzędu udzielają wszystkich informacji i wyjaśnień dotyczących rozliczania podatku dochodowego za 2016 rok.

8 kwietnia Urząd Skarbowy w Wadowicach zaprasza na dzień otwarty w w Wadowicach (w godzinach od 9:00 do 13:00 otwarta będzie sala obsługi, przyjmowane zeznania, udzielana informacja, można będzie złożyć zeznanie podatkowe drogą elektroniczną, przeprowadzone będzie szkolenie dot. wypełniania PIT przez Internet).

27 i 28 kwietnia oraz 2 maja, gdy jak co roku panuje wzmożony ruch w urzędach, wszystkie urzędy skarbowe w województwie małopolskim będą pracować dłużej (do godziny 18:00).

Urzędy Skarbowy wprowadził bezpłatne szkolenia dla podatników dotyczące rozliczeń PIT – terminy: każda środa tygodnia do końca kwietnia 2017 o godzinie 10:00 – 22 oraz 29 marca, 5, 12, 19, 26 kwietnia oraz dodatkowo w dzień otwarty 8 kwietnia.

Urząd organizuje akcję zbierania zeznań podatkowych w wyznaczonych punktach powiatu wadowickiego: Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej (27 marca w godzinach od 8:00 do 14.00) oraz Urząd Miasta w Andrychowie (22, 29 marca i 5 kwietnia w godzinach  od 8:00 do 14:00).

Strona kampanii zawiera aktualności, broszury informacyjne Ministerstwa Finansów, informacje o sposobach rozliczeń rocznych przez Internet oraz wyszukiwarkę urzędów skarbowych.

Z kolei na Portalu Podatkowym wszyscy zainteresowani znajdą m.in. aktualne formularze czy skorzystają z usługi PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. Mogą również zadać pytanie dotyczące swojego zeznania podatkowego.

Akcja będzie też obecna na Facebooku

Warto pamiętać, że 2017 roku 30 kwietnia jest dniem wolnym od epracy (niedziela), dlatego też ostatni dzień składania zeznań przypada na 2 maja.

Wszystkie informacje o akcji „Szybki PIT” są dostępne również na stronie: www.malopolskie.kas.gov.pl