Ponad 1,6 mln zł przeznaczył już w tym roku Powiat Wadowicki na inwestycje drogowe w gminie Kalwaria Zebrzydowska. Za tą kwotę zmodernizowano już ponad 2,5 kilometra nawierzchni. W ostatnich tygodniach zakończono remont drogi do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego.

Remont nowej jezdni na długości 300 metrów kosztował 120 tys. zł i został sfinansowany w całości z budżetu Powiatu Wadowickiego.

To nie jedyna tegoroczna inwestycja drogowa w tej gminie. Największym zadaniem była modernizacja trasy Przytkowice – Leńcze na długości 1,2 km (na zdjęciu z prawej), która kosztowała ponad 800 tys. zł.Połowę tej kwoty Powiat pozyskał z budżetu państwa.

Oprócz tego, wyremontowano również drogę z Przytkowic do Jaśkowic (450 metrów), trasę z Barwałdu Górnego do Stryszowa (300 metrów), a także ul. Dworcową W Kalwarii Zebrzydowskiej (ponad 300 metrów). Wszystkie ww. zadanie zostało zrealizowane w całości z budżetu powiatu.

Kalwaria Zebrzydowska otrzymała od nas kolejny prezent na swoje 400-lecie
Tak prezentuje się nowa droga do Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej , z której każdego roku korzystają nie tylko nasi mieszkańcy, ale również setki tysięcy pielgrzymów z całego świata – mówi Bartosz Kaliński Starosta Wadowicki

 

Wkrótce zakończy się kolejna wielomilionowa inwestycja Powiatu Wadowickiego w tej kadencji rośnie most nad Cedronem, łączący gminy Lanckorona i Gmina Stryszów. Pierwsze samochody przejadą po nim jeszcze w tym roku.