Można śmiało powiedzieć, że takiego obiektu sportowego, takich szatni i zaplecza nie powstydziłaby się Wisła Kraków, która zresztą w Kalwarii Zebrzydowskiej jest częstym gościem czy też inna ekstraklasowa drużyna. Mowa oczywiście o obiektach i odremontowanych szatniach MKS Kalwarianka.

W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta wraz z działaczami MKS Kalwarianka dokonali  wizytacji  prac remontowych jakie zostały dokonane w przyziemiach Pawilonu Sportowo-Turystycznego „Kalwarianka”.

Warto w tym miejscu zaznaczyć iż prace remontowe od samego początku były prowadzone przez Urząd Miasta przy współpracy z MKS Kalwarianka i CKSiT. Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty  wizytował to miejsce wspólnie z działaczami MKS Kalwarianka: Honorowym Prezesem Kalwarianki Zbigniewem Sarapatą, obecnym Prezesem Grzegorzem Makówką oraz wieloletnim działaczem klubu Jackiem Rzącą, oraz dyrektorem CKSiT Andrzejem Burdkiem.

Wcześniej w przyziemiach Pawilonu Sportowo-Turystycznego  „Kalwarianka”, w których  znajdują się szatnie Miejskiego Klubu Sportowego Kalwarianka, założonego w 1923 r. dokonano gruntownego remontu, a miejsce to zmieniło się nie do poznania.

Dokonano tu  przebudowy  kotłowni, pralni, pomieszczeń magazynowych, wymieniona została  instalacja  elektryczna, wodociągowa i kanalizacyjna, a także instalacja centralnego ogrzewania. Zakupiono wyposażenie: pralkę automatyczną przemysłową i suszarkę.

Dzięki przeprowadzonym remontom w obiekcie znajdują się 4 szatnie, każda z nich z osobnym natryskiem, jest też odnowa biologiczna oraz sauna.

Dzięki bardzo dobrej współpracy pomiędzy Urzędem Miasta a MKS Kalwarianką i CKSiT, udało się osiągnąć bardzo wysoki standard. Mamy nadzieje, że warunki, które tutaj stworzyliśmy sprawią, że na naszych obiektach gościć będziemy najlepsze zespoły oraz będą służyły z powodzeniem  lokalnemu środowisku sportowemu – mówi Burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty

Można śmiało stwierdzić, iż obiekty Kalwarianki, zaliczają się do najlepszych w skali całej Małopolski, nie dziwi zatem fakt, że na tych obiektach występują najlepsze Małopolskie zespoły.

Warto dodać, iż  ostatnich latach na  obiektach Kalwarianki rozgrywany jest Finał Pucharu Polski na poziomie Małopolski i tak też będzie w tym roku – mecz finałowy zostanie rozegrany 20 czerwca 2018 r. o godz. 17:00, w ostatnich latach aż pięciokrotnie w Kalwarii Zebrzydowskiej swoje mecze  sparingowe rozgrywała Wisła Kraków.

 

Wykonawcą robót budowlanych była Firma Handlowa „AGAT” Józef Górka ze Suchej Beskidzkiej. Natomiast wykonawcą mebli była firma Ceatus Tomasz Piątkowski z Niepołomic. Zadanie realizowanie było na przełomie roku  2017/2018. Całkowita wartość zamówienia  wyniosła 798.840,61 zł.

Wcześniej w odbiorze I etapu  prac w tym obiekcie uczestniczyli Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty,  radni Miejskiej Robert Mikołajek, Tadeusz Stela, Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Turystyki Andrzej Burdek, Grzegorz Makówka Prezes Klubu Sportowego Kalwarianka, wykonawca Józef Górka, inspektor nadzoru inwestorskiego  Maciej Wodniak, Grzegorz Żuk, Andrzej Burzyński.

  • MKS

    Marcin Pasionek mistrz Polski z Wisła Kraków trenerem MKS Kalwarianki !