Już 28 lutego o godzinie 19:00 w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zobaczymy grany już od 30 lat spektakl: ”Scenariusz dla trzech aktorów” autorstwa Bogusława Schaeffera w którym to wystąpią znakomici aktorzy: Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski oraz Jan Peszek.

Organizatorami spektaklu są: Restauracja Verona z Lanckorony oraz CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Scenariusz dla trzech aktorów – widowisko wypełnione improwizacjami znakomitych ludzi teatru, którzy prowadzą błyskotliwą, a czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu. Poznajcie „aktorów instrumentalnych” – wyzwolonych z przymusu pełnienia roli referenta cudzych życiorysów, do jakiej zmuszał przez ostatnie cztery stulecia dominujący w Europie rodzaj teatru!

Mistrzowskie trio: Jan Peszek wraz z Mikołajem i Andrzejem Grabowskimi, zdradzając nieco ze swej prywatności, przeniosą Państwa w niepowtarzalną przestrzeń zwariowanej teatralnej próby, „teatru w teatrze”, na pograniczu absurdu i rzeczywistości. Ich prywatne spory i dyskusje artystyczne, intymne pragnienia, pozy i „miny” teatralne, a także kłótnie o zawodowe pryncypia stały się pretekstem dla groteskowej wizji ograniczeń twórczości scenicznej i sądu nad współczesną kulturą. To także nieco złośliwy, ale celny portret artystów. Ten wciąż aktualny sceniczny fenomen był wielokrotnie nagradzany i obrósł wręcz teatralną legendą – informują organizatorzy

W ciągu lat zdobył grono wiernej publiczności, która wspomina go jako wyjątkowe przeżycie teatralne, wyróżniające się swoim szybkim tempem, wybornym dowcipem, błyskotliwymi akrobacjami skojarzeniowymi, a przede wszystkim bezterminową świeżością. Zderzenie równorzędnych osobowości aktorskich, niezrównanych w swoich popisach oraz zabawie formą i żartem, to gwarancja doskonałej rozrywki, z nerwem i prowokującej do oczyszczającego śmiechu.

Od premiery Scenariusza dla trzech aktorów w reżyserii Mikołaja Grabowskiego na deskach krakowskiego Teatru Scena STU minęło trzydzieści lat. Z tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w jubileuszowej trasie spektaklu – wyjątkowej okazji do zobaczenia w akcji mistrzów polskiej sceny, której przegapić po prostu nie można!

 

SCENARIUSZ DLA TRZECH AKTORÓW

Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

DATA: 28.02.2018r.

GODZINA: 19:00

Bilety na spektakl można nabyć w Starym Kinie w Kalwarii Zebrzydowskiej ul. Mickiewicza 4, oraz w Restauracji Verona w Lanckoronie ul. Krakowska 20

Bilety online można zakupić na stronie: www.kupbilecik.pl