Testimonium to trzeba zobaczyć

We wtorek miała miejsce premiera dokumentalnego filmu ,,Testimonium” historia prawdziwa o Rafale Gralewskim, a już dziś można to dzieło zobaczyć – poniżej cały film.

Premiera tego filmu miła miejsce w Kalwarii w Sali CKSiT, film jednocześnie zainaugurował nowy rok w Akademii Wcześniej Urodzonych.

Na premierze filmu był obecny Ojciec Kustosz Azariasz Hess i brat Samuel, najbliższa rodzina i przyjaciele bohatera wieczoru, który skromnie mówił – „Opowiedziałem tylko prawdę o sobie”. Tak naprawdę to niewielu z nas zdobyło by się na tak prawdziwą i osobistą historie o własnym życiu.

Reżyserem filmu „Testimonium” i głównym bohaterem jest Rafał Gralewski, za zdjęcia i montaż odpowiadał Jarosław Leski.

Testimonium to bardzo osobista i prawdziwa historia Rafała Gralewskiego, jest też świadectwem życia aktora od urodzenia mieszkającego w Kalwarii Zebrzydowskiej, bohater filmu odsłania swoje etapy w życiu i swoje wybory.

Rafał Gralewski porusza też temat bardzo aktualny temat o stanie aktorstwa i sztuki w Polsce.

Dlaczego warto oglądnąć film i porozmawiać z samym Rafałem? Pewnie dlatego, że otwiera się przed widzem i opowiada o swoich życiowych perypetiach, mówi o swoich porażkach, ale też o tym, jak wiele zawdzięcza wierze i o owocach tej wiary.

W filmie wykorzystano fragmenty materiału „Przerwanie spektaklu w Teatrze Narodowym w Krakowie” zarejestrowanego przez pana Bogusława Dąbrowa Kostka.

Zapraszamy do oglądnięcia filmu: