To już dzisiaj 15 września będzie miała miejsce premiera dokumentalnego filmu ,,Testimonium” o Rafale Gralewskim, autorem filmu jest Jarek Leski. Już dziś zachęcamy by zobaczyć to dzieło.

Film powstał na podstawie autorskiego scenariusza Rafała Gralewskiego, który jest także reżyserem tego dzieła.

Było mnóstwo marzeń, wyobrażeń i zero świadomości, tak o swoich początkach na drodze ku aktorstwie wypowiada się bohater filmu dokumentalnego „Testimonium”.

O czym jest ten dokument ? Z pewnością jest zapisem rozważań na temat kondycji współczesnego teatru, ale nie tylko – bo mowa jest o ważnych wydarzeniach z życia Rafała Gralewskiego, syna ziemi kalwaryjskiej.

Rafał Gralewski jest osobą jednym lepiej, innym słabiej znaną, ale bezsprzecznie mającą wpływ na kulturalne wydarzenia w Kalwarii i okolicach. Dlatego też ku niemu pomysłodawca i autor zdjęć Jarosław Leski skierował oko swojej kamery.

Dlaczego warto oglądnąć film i porozmawiać z samym Rafałem? Pewnie dlatego, że otwiera się przed widzem i opowiada o swoich życiowych perypetiach, mówi o swoich porażkach, ale też o tym, jak wiele zawdzięcza wierze i o owocach tej wiary.

W filmie wykorzystano fragmenty materiału „Przerwanie spektaklu w Teatrze Narodowym w Krakowie” zarejestrowanego przez pana Bogusława Dąbrowa Kostka.

Zapraszamy do oglądnięcia filmu i do spotkania z główna postacią i autorem zdjęć. Będzie można porozmawiać o kulisach powstawania projektu oraz o przesłaniu filmu.

Dziś o 14.10 i 15.10 po wiadomościach i chwili muzyki przypomnienie wywiadu z Jarosławem Leskim o dzisiejszej premierze „Testimonium”,

Radio Kalwaria możecie słuchać  www.radiokalwaria.pl a także poprzez playerki z prawej strony na stronach www.NaszaKalwaria.pl i www.Kalwarya.pl a także poprzez aplikację mobilną TuneIn: http://tunein.com/radio/Radio-Kalwaria-s253277/

Bądź na bieżąco – polub nas na Facebook – Radio Kalwaria

 

 

Premiera filmu: 15.09.2015r.  o godz. 18:00 Sala Widowiskowa ul. Broniewskiego 3