Zespół „Tigers” oraz „Migotki” z CKSiT zaprezentowały się w na Przeglądzie „KOKON Artystyczna Wylęgarnia” w Wadowickim Centrum Kultury.

Głównym celem Przeglądu, który jest jednocześnie etapem eliminacji do Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2016” jest konfrontacja i ocena dorobku artystycznego zespołów działających w szkołach i placówkach kultury powiatu wadowickiego oraz wymiana doświadczeń uczestników amatorskiego ruchu artystycznego.

W tegorocznych zmaganiach tanecznych uczestniczyło 45 zespołów z całego powiatu, a ich występy oceniało jury w składzie: Paulina Wysocka – Fularz – choreograf, instruktor tańca współczesnego jazzowego, Agnieszka Muczyń – tancerka, choreografka, współpracująca m. in.  z Teatrem Dramatycznym w Warszawie oraz Adrian Kulig – instruktor tańca, choreograf, dyrektor XXIX Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2016”.

Naszą gminę reprezentowały dwie formacje taneczne z kalwaryjskiego centrum kultury – „Migotki”, prowadzone przez Karolinę Moskal – Flagę oraz zespół „Tigers”, którego instruktorem jest Miłosz Kościelny.

I choć w tym roku naszym zespołom nie udało się podbić serc jurorów to udział w przeglądzie był dla nich okazją do zaprezentowania się szerszej publiczności, a także niezwykle cennym doświadczeniem, które będzie procentowało w przyszłości. Wierzymy, że przed nimi jeszcze mnóstwo konkursów tańca i niejedna nagroda do zdobycia.