Przez najbliższe dwa dni w sobotę i niedzielę mieszkańców czeka moc wydarzeń. To będzie weekend pełen wrażeń i każdy znajdzie coś dla siebie od najmłodszego po najstarszego. Praktycznie w każdej miejscowości coś się będzie działo. Nikt nie będzie mógł mówić, że nic się nie dzieje, a że pogoda sprzyja to każda z przygotowanych imprez może liczyć na duże zainteresowanie.

Atrakcje zaczną się w sobotę o godz. 12:05 na stację kolejową Kalwaria Zebrzydowska – Lanckorona przyjedzie zabytkowy pociąg, na stacji zostanie zorganizowany Piknik kolejowy, nie zabranie zabraknie atrakcji, będzie poczęstunek, m.in. Ogórek Kalwaryjski. Gdyby komuś było mało jednej wizyty pociągu to mamy dla was bardzo dobrą wiadomość Pociąg Retro zagości na stacji Kalwaria Zebrzydowska – Lanckorona jeszcze dwukrotnie o 14:45 i 16:45.

Na pikniki rodzinne w sobotę zaprasza LKS Leńcze świętujący 70-lecia klubu,  natomiast Stowarzyszenie Mieszkańców Dolany na Ludowo i Sportowo zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie przy boisku sportowym „Stanisławianka.

W Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął J.E. Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. W ramach festiwalu odbędzie się siedem koncertów w bazylice Matki Bożej Anielskiej oraz pustelni św. Marii Magdaleny. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest dr Marcin Wolak.

Koncert inauguracyjny zaplanowano na sobotę 29 czerwca. O godzinie 20.00 w kalwaryjskiej bazylice wystąpią: Ewa Wolak (mezzosopran), Zdzisław Madej (tenor), Krakowska Orkiestra Kameralna oraz Stanisław Krawczyński (dyrygent).

29 czerwca 2019 r. (sobota) zapraszamy na Letnie Kino Plenerowe. Startujemy o godzinie 21:30 na placu przylegającym do sali widowiskowej przy ulicy Broniewskiego 3. Prezentowany będzie  „Sekretne życie Waltera Mitty” – porządna dawka filmowej motywacji! To rodzinna komedia fantastyczno-przygodowa w reżyserii Bena Stillera, z nim samym w roli skromnego fotoreportera o niezwykłej fantazji, który przeżywa niesamowite perypetie dzięki sile swej wyobraźni.

W niedzielę WKS Żarek Barwałd Górny wspólnie z KGW Barwałd Górny i OSP Barwałd Górny zapraszają na GRILLOWISKO czyli piknik rodzinno-sportowy w niedzielę 30 czerwca. Nie zabraknie m.in: -kilku wielkich dmuchańców dla małych i większych dzieci -bogato zaopatrzonego bufetu ze strefą grillowania i innych również zimnych smakołyków  -strefy aktywności dla dzieci, młodzieży a może nawet dorosłych, -dobrej muzyki

Spektakl „Posażna jedynaczka” Jana Aleksandra Fredry w wykonaniu Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy będzie wystawiany w Kalwarii Zebrzydowskiej. Widzów zapraszamy 30 czerwca 2019 roku (niedziela) o godz. 19:00 do sali widowiskowej CKSiT przy ulicy Broniewskiego 3.