To 8 rok działalności koła teatralnego „Na Przekór” w Gimnazjum Nr 3 w Przytkowicach i już 15 spektakl. W tym roku mogliśmy obejrzeć sztukę Kopciuszek w wykonaniu uczniów Gimnazjum Nr 3 im. Agaty Mróz Olszewskiej w Przytkowicach.

Premiera miała miejsce 9 czerwca 2016r. w sali Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Sztuka odniosła spektakularny sukces dzięki wspaniałej grze aktorów, pięknym kostiumom i zachwycającej choreografii. Rolę Kopciuszka zagrała Izabela Czubaj. Pozostali aktorzy to: Jakub Kaniewski (książę), Aleksandra Kasiarz (macocha), Karolina Guzdek (Anastazja), Oliwia Jurek (Gertruda), Kacper Chrostek (król), Aleksandra Górny (dobra wrożka). W sztuce zagrali również: Dawid Kawaler, Magdalena Serwin, Aleksandra Gaczorek, Kinga Bogacz, Magdalena Poseł, Maciej Kawaler – rewelacyjny w niemej roli psa, Wiktor Kowalski, Wiktoria Bober, Weronika Ogiegło, Dawid Paluch, Monika Byrgiel, Dominika Kuśmierz, Aleksandra Żak, Szymon Wojnowski, Michał Karelus, Jakub Pawlik.

Opiekę pedagogiczną i wsparcie nie tylko duchowe zapewniły nauczycielki szkoły – panie Jadwiga Janicka, Zuzanna Bednarz – Paduch, Dorota Targosz.

Najdoskonalszym świadectwem tego, że spektakl się podobał, były rozlegające się śmiechy, wypieki na twarzach najmłodszych i gorący aplauz widowni.

Oczywiście, nie miałoby to miejsca, gdyby nie świetna praca reżysera – pana Jarosława Szweca, który dokonał również adaptacji scenicznej utworu oraz panów: Mirosława Strony (elementy scenografii, obsługa techniczna) i Łukasza Dziedzica (światła). Muzyka i slajdy to efekt pracy pani Elżbiety Szyprowskiej, a wspaniała choreografia – uczennicy kl. IIIB, Aleksandry Łabędzkiej.

Dodatkowym atutem sztuki były fantastyczne i baśniowe stroje aktorów, które wykonała pani Irena Kowalik.
Spektakl obejrzało ponad 1000 osób i wszyscy opuszczali salę usatysfakcjonowani. Historia niewinnego i dobrego Kopciuszka oraz złośliwych sióstr na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Cieszymy się, że nadal możemy dzielić się talentem i umiejętnościami, a równocześnie przekazywać innym ważne życiowe przesłania, jak to, które wynika z tej baśni: zawsze warto być dobrym i wierzyć, że złośliwość i nienawiść poniosą klęskę.

Premiera przedstawienia stała się także dobrą okazją do pożegnania odchodzącego na emeryturę Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 w Przytkowicach, pana Pawła Porzyckiego. To właśnie pan Dyrektor był tym, który z prawdziwym entuzjazmem odniósł się do pomysłu założenia teatru szkolnego, cały czas wspierał jego działalność, organizując środki finansowe, uczestnicząc w próbach, a nawet czasem wykonując elementy scenografii. Za prawdziwe wsparcie, życzliwość i pomoc przyszli podziękować również absolwenci naszej szkoły i aktualni oraz byli członkowie naszego zespołu teatralnego. Zawsze z radością powitamy pana Dyrektora na wszystkich naszych kolejnych przedstawieniach, a na następne zapraszamy wszystkich już w przyszłym roku szkolnym – mówią opiekunowie grupy

{zsprzytkowice.pl}

  • marek

    dużo lepsze przedstawienie niż przedstawienie z LO im. Mikołaja Kopernika.
    Brawa dla młodzieży!