Kolarze przemknęli przez Kalwarię

Także w tym roku przez Kalwarię Zebrzydowską przemkną kolarze uczestniczący w Tour de Pologne. W Kalwarii pojawią się we czwartek 14 lipca wjadą od strony Wadowic, wyścig zaplanowano na 12 – 18 lipca.

73. Tour de Pologne UCI Word Tour zaplanowano w dniach 12 – 18 lipca  oraz Tour de Pologne kobiet w dniach 19 i 20 lipca.

W miastach etapowych przed przyjazdem głównego wyścigu planowane są  wyścigi dla dzieci i młodzieży pod nazwą  Nutella Mini Tour de Pologne, za wyjątkiem Bukowiny Tatrzanskiej, gdzie 17 lipca planowany jest Tour de Pologne Amatorów.

Kolumna wyścigu będzie przebywać w naszym województwie aż cztery dni (od 14 do 18 lipca). 14 lipca zaplanowano liczący 240 kilometrów III etap wyścigu, prowadzący z Zawiercia do Nowego Sącza.

Trasa tego etapu prowadzić będzie m.in. przez  Zator, Wadowice i Kalwarie Zebrzydowską. Następne dni to walka kolarzy na podjazdach do Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej.

Następne dni to walka kolarzy na podjazdach do Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej.

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuję, iż w dniu 14 lipca 2016 r. w powiecie wadowickim nastąpią utrudnienia w Ruchu Drogowym. Związane jest to z kolejnym etapem wyścigu kolarskiego „ 73Tour De Pologne UCI World Tour 2016”. Policja apeluje aby kierowcy w tym dniu zachowali wyrozumiałość oraz bezwzględnie podporządkowali się Policjantom kierującym ruchem oraz innym służbom porządkowym nadzorującym wyścig – informuje Wadowicka Policja 

W tym dniu od godz. 13:30 do godz. 15:15 wyłączone z ruchu będą następujące drogi związane z tym przejazdem:

– droga krajowa K 28 od miejscowości Zator do Wadowic

– droga krajowa K 52 od Wadowic przez Kalwarię Zebrzydowską w kierunku Biertowic

– oraz w centrum miasta od ul. Wojska Polskiego, Sikorskiego, Gimnazjalnej, Mickiewicza, Placu Jana Pawła II, i Lwowskiej.

 

Rok temu, kolarze startujący w tym wyścigu przemknęli przez Kalwarię, a najwięcej kibiców kolarstwa zgromadziło się na rynku i wzdłuż ulicy Jagiellońskiej.

Wówczas wyścig wjechał od strony Wadowic, peleton dał uciec trójce kolarzy w tym polakom Maciejowi Bodnar,Kamilowi  Zielińskiemu, zasadniczy peleton w Kalwarii zameldował się blisko 9 minut później.

 

 

  • Lori

    Przypadkiem zauważyłem że Urząd Miasta pochwalił się wynikami ze stacji monitowania jakości powietrza. Pochwalił się w taki sposób aby nikt nie zauważył. Kilka zdań i link do raportu. Żadnego komentarza, wniosku. A raport pokazuje że Kalwaria zajęła drugie miejsce w lutym, najgorzej było tylko w Nowym Sączu, Kraków to było wtedy miejsce uzdrowiskowe pod tym względem. Tragiczna jakość powietrza i równie tragiczne zachowanie UM Kalwarii Zebrzydowskiej.

  • MKS

    W sobotę o godzinie 11 na zapleczu Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych MKS Kalwarianka zagra LKS Rajsko . W niedzielę o godzinie 10 w 1 lidze młodzików MKS Kalwarianka podejmie Halniak Maków

  • ino

    dajcie zyc dosyc tych kolarzy mamy