dnip83

Dni Papieskie zostały oficjalnie rozpoczęte w poniedziałek Mszą Świętą, potrwają do przyszłej soboty, a zakończy je Koncert laureatów. Głównym organizatorem jest Parafialny Klub Sportowy „Św. Józef” z Kalwarii Zebrzydowskiej.

W trakcie poniedziałkowej homilii ks. Leszek podkreślał wartość sportu w naszym życiu, który pozwala zmierzyć się z naszymi słabościami i nieraz lękiem, by dzięki ciężkiej pracy wreszcie osiągnąć upragniony sukces.

W tym samym dniu zorganizowano spotkanie autorskie z ks. Prałatem Stefanem Misińcem na temat jego książki „Święty Jan Paweł II. Dojrzewanie do kapłaństwa”, poprowadzili je Krystyna Jagosz i Ks. Leszek Kaczmarczyk.

Dzień w którym obchodziliśmy 95 rocznice urodzin Karola Wojtyły był jednocześnie piękną okazją żeby jeszcze raz przeżyć wyjątkowość postaci naszego wielkiego rodaka dzięki żywym wspomnieniom ks. Prałata, który wprowadził nas w aurę świętości Jana Pawła II. Dekoracja i treści niniejszego spotkania autorskiego pozwoliła w bardzo piękny sposób rozpocząć kolejne Dni Papieskie – mówią organizatorzy Dni Papieskich

Jedna z pierwszych kategorii tegorocznych Dni Papieskich została rozstrzygnięta. W tym roku nadesłano ponad 130 przeróżnych prac w sześciu kategoriach wiekowych.

W zeszłą środę w Publicznej Bibliotece Miejskiej doświadczona komisja zmagała się z wielkim kunsztem artystycznym uczestników. Nie zabrakło oczywiście dylematów przy ocenie, ale szczęśliwie udało się wyłonić wszystkie miejsca na podium. Za nami też zmagania w przeglądzie pieśni religijnej, poezji religijnej oraz przeglądu muzyki religijnej, odbyły się one w CKSiT.

Jutro o godz. 16.00 zostanie zorganizowana Piłkarska Majówka – turniej piłki nożnej między drużynami policjantów, nauczycieli, księży, strażaków oraz rodziców dzieci PKS Św. Józef, a w niedzielę Rozgrywki piłki nożnej dzieci szkół podstawowych z gminy Kalwaria Zebrzydowska o puchar ks. Proboszcza Wiesława Cygana