22 zespoły, 58 rozegranych spotkań, 12 godzin gry, setki kibiców na trybunach, atrakcyjne licytacje, ofiarność ludzi to wszystko dla chorej 8 letniej Julki w dniu jej urodzin. A efekt chyba wszystkich pozytywnie zaskoczył zebrana kwota dojdzie do ponad 15 tys. i trafi na rehabilitacje chorej dziewczynki.

W tym dniu najważniejsza była Julka, która właśnie obchodziła swoje 8 urodziny. W Hali Sportowej dla małej jubilatki rozniosło się głośne Sto lat i pojawił się tort urodzinowy, to były bez wątpienia największe jej urodziny i najbardziej wzruszający moment  całego Turnieju.

Kibice też pamiętali o Julce i przygotowali imponujący transparent, który towarzyszył Turniejowi „O Twoje lepsze jutro dziś my walczymy, tak świętujemy Twoje urodziny”.

Tuż po życzeniach urodzinowych rozpoczęły  się  licytację, w których nie brakowało emocji licytowano ponad 20 bardzo atrakcyjnych rzeczy miedzy innymi: Koszulki Wisły Kraków z sezonu 2007/2008 gdy Wisła zdobyła Mistrzostwo Polska a koszulka z autografami mistrzów,  podobnie jak Koszulka z 2012 5 – Meliksona z autografami piłkarzy.

Były też koszulki Wisły Kraków z obecnego składu: Guerrier, Małecki, Bałaszow, oryginalna piłka Ekstraklasy z podpisami zawodników Wisły Kraków, koszulki zawodniczek Wisły z drużyny koszykarskiej,  złoty medal   Tauron Basket ligi zdobyty przez Wiślaczki, piłka od siatkarzy i koszulka Kajetana Kajetanowicza, płyta Panasewicza – to tylko cześć rzeczy.

Licytacją towarzyszył Smok Wiślacki, który gdy tylko pojawił się na Turnieju stał się ulubieńcem najmłodszych, na Turnieju pojawiły się też całe rodzin,  młodzi z GPS Kalwaria podobne jak przed rokiem zorganizowali Słodki Kącik, a w nim na najmłodszych czekały gry i zabawy, było też malowanie twarzy a to dzięki Fundacji Pomóc Więcej.

Można było też wypić kawkę, czy herbatę i zjeść coś na słodko czy słono, a wolne datki trafiły do skarbonek, były też specjały serwowane przez kibiców wolne datki również zasiliły konto Julki.

Koleżanki i koledzy Julki z Ośrodka Szkolno – Opiekuńczego przygotowali specjalne stoisko gdzie ich prace też cieszyły się powodzeniem, podobnie jak rzeczy przekazane przez uczniów i nauczycieli z ZS nr w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Turniej Gramy dla Julki  poruszył sporo dobrych serc, każdy chciał  jakoś włączyć się w pomoc.

Poza Julką, która w tym dniu była najważniejsza rozgrywano Turniej w którym zagrały  22 zespoły, stoczyły 58 spotkań, 12 godzin gry, a zgromadził na trybunach setki kibiców. Organizatorzy podkreślali, że w tym turnieju najważniejszy jest udział ale w każdym z meczów emocji nie brakowało, a wiele spotkań stało na wysokim poziomie.

Turniej wygrał Klan Łysego, II miejsce przypadł Chłopcom z drewna, a trzeci był Super Team. Bramkarzem Turnieju został Paweł z Klanu Łysego, a najlepszym zawodnikiem został zawodnik o pseudonimie Łysy oczywiście z Klanu Łysego.

W czasie Turnieju zebrano dokładnie 14 tys. 255 zł i 1 grosz, podobnie jak w poprzednim roku obecny na Turnieju burmistrz Augustyn Ormanty zadeklarował wsparcie, rok temu było to 1 tys. zł tym samym konto Julki zasili kwota ponad 15 tys. zł i zostanie przeznaczona na jej rehabilitację.

Turniejowi towarzyszł Dzień Dawcy  Szpku, zarejestrowano się dokładnie 30 osób w bazie DKMS w tym zawodnicy biorący udział w zawodach, bracia z klasztoru czy m.in. mama małej Julki dla której odbywał się turniej na jej leczenie i rehabilitacje. Zbierano też plastikowe nakrętki, one też wspomogą potrzebującą Julkę.

Organizatorami Turnieju jest : Darek ( SKWK ), Stowarzyszenie GPS, portal Nasza Kalwaria, Fundacja Pomóc Więcej. Patronat nad turniejem sprawuje Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

 Wkrótce też więcej zdjęć i relacja video

{Fot.Klaudia Piwowarczyk, Kasia fotografuje, Bus do marzeń}

 • Puls

  Tombalu, dałeś po prostu ciała ofermo. Nie nauczyłeś się za pierwszym
  razem, nie wykazałeś się za drugim więc za trzecim zleć to przynajmniej
  jakimś sportowcom co maja pojęcie o regulaminach i zawodach. Twoja
  indolencja aż poraża, kreujesz się na społecznika a jesteś kombinatorem
  który pewnie zbiera kapitał polityczny pod kolejne wybory. Jak widać ani
  w sporcie ani w polityce nie masz szans. Daj sobie chłopcze spokój
  zanim komuś krzywdę zrobisz.

 • kibic

  owszem, gdyby tak było zapisane w regulaminie.

 • ali

  Owszem, mógł grać słoń. Ważne było, by tenże słoń był zawodnikiem tylko jednej drużyny.

 • jeden z zawodników

  nie grałem w drużynie „chłopcy z drewna” 🙂 to po pierwsze. A po drugie to raczej płakali „Ci” z drużyny „Wiślacka Kalwaria”, szczególnie pan w okularach, 0 honoru bo przegrali z młodszymi od siebie.

  PS. ogólnie turniej na +, chętnie wystąpię w przyszłym roku 🙂

 • kibic

  skoro to był turniej charytatywny, a nie ‚profesjonalny’ to w drużynie mógł grać nawet słoń, bo nigdzie nie było zapisane, że słoń zagrać nie może. poza tym, to nie znana już chyba całej lokalnej społeczności drużyna ‚chłopców z drewna’ zaczęła beczeć, tylko niby dorośli ludzie, którzy zostali przez nią pokonani ; ) pozdrawiam i gratuluję uzbieranej sumy!

 • obserwator z trybun

  Synku widocznie nigdy nie brałeś udział w turnieju charytatywnym. Rok temu były dokładnie te same zasady i żaden dzieciak nie beczał tak jak Ci z drużyny „chłopcy z drewna”. Skoro szukacie regulaminów itp to występujcie tylko na profesjonalnych zawodach. Dostaliście łomot w finale i teraz na necie wylewacie swoje żale. Postawa godna obecnej młodzieży. Turniej był bardzo dobrze zorganizowany od początku do końca. Jasny przebieg rozgrywek nakreślony przed rozgrywkami. Każdy wiedział kto z kim i kiedy gra. Troche namieszała z czasem licytacja ale to własnie ona była głównym punktem zbiórki pieniędzy dla Julki. Później i tak udało się to naprostować i finał rozpoczął się idealnie. Organizator turnieju po rozmowach z zawodnikami oraz kibicami cały czas pilnował by wszystko odbywało się zgodnie z duchem fair play. Sędziowie wszędzie popełniają błędy a obserwując cały mecz stwierdzam że było ich mało i nigdzie nie wypatrzyły żadnego pojedynku.

  GRATULACJE dla organizatorów.

 • Łysy

  Skończcie już tą jałową dyskusje. Wszystkim nigdy nie dogodzi a najbardziej płaczą jak zwykle Ci którzy nie robią nic. Panie Tomku proszę zablokować możliwość dodawania postów w tym temacie bo jak widzę zawiść ludzka jest większą niż sie wydaje.
  Pozdrawiam

 • Kret

  Tombalu, ty glisto, znowu usunąłeś mój komentarz i to tego zablokowałeś możliwość umieszczania wpisów! To ma być wolność słowa?! Boisz się krytyki cykorze i kreujesz się na bohatera kosztem innych i to pewnie jest zagrywka przed wyborami, zbijasz kapitał polityczny kosztem niewinnych ludzi. Żenada!

 • puls

  OOOOOO. ! mój wczorajszy komentarz usunięty. Prawda w oczy kole Tombalu, ty karierowiczu? Będę więc codziennie go zamieszczać !

 • zasady

  zasady obowiązują wtedy jeśli są jasno określone, tyle w temacie, a ideą przedsięwzięcia była dobra zabawa i pomoc chorej dziewczynce, a nie robienie afery. pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących.

 • do mac

  Szczerze to nie zauważyłem by sobie ktoś z czymś nie poradził. Mac jeśli uważasz że turniej był zorganizowany przez ludzi którzy nie mają o tym pojęcia to robisz z siebie internetowego durnia. Od a do z dopęity był praktycznie każdy szczegół. To że niektórzy nie do końca zrozumieli idee całego przedsięwzięcia i chyba nie znają podstawowych zasad turniejowych to nie wina organizatorów. Nie spotkałem się jeszcze z rozgrywkami w których zawodnik może skakać między drużynami jak mu sie podoba. Z tego co wiem 99 procent zawodników czy widzów była zadowolona i pod wrażeniem wszystkiego co działo się poczas turnieju.

 • Turniej

  Ludzie dajcie spokój przecież to tylko zabawa , najważniejsze że
  Pomogliśmy Julce ☺

 • Puls

  Tombalu, dałeś po prostu ciała ofermo. Nie nauczyłeś się za pierwszym razem, nie wykazałeś się za drugim więc za trzecim zleć to przynajmniej jakimś sportowcom co maja pojęcie o regulaminach i zawodach. Twoja indolencja aż poraża, kreujesz się na społecznika a jesteś kombinatorem który pewnie zbiera kapitał polityczny pod kolejne wybory. Jak widać ani w sporcie ani w polityce nie masz szans. Daj sobie chłopcze spokój zanim komuś krzywdę zrobisz.

 • Brawo WY!

  Myślę, że Turniej stanie się tradycją w Kalwarii … wszystkie uwagi przyjmujemy i będziemy wszystko robić by z roku na rok Turniej był jeszcze lepiej przeprowadzony – najważniejsza uwaga już przyjęta powstanie krótki regulamin.

  Zachęcam tez do pomocy przy organizacji kolejnego Turnieju, pierwsze osoby już wyraziły taką chęć, z sędziowaniem zawsze będą wątpliwości – podkreślam sędziowie rok temu czy też w tym roku gwizdali za darmo i tak pozostanie bo to Turniej Charytatywny.

  Dziękuje wszystkim obecnym na Turnieju szczególnie tym co pomagali, grali, licytowali i wspierali i przekazali rzeczy na licytacje.

  Do zobaczenia za rok 🙂

 • jeden z zawodników

  inicjatywa świetna, cel szczytny, ale organizacja naprawdę kiepska. Brak regulaminu to istny skandal. Jeśli organizatorzy chcą uczynić ten turniej coroczną tradycją powinni pomyśleć nad zatrudnieniem sędziów, którzy mają jakieś pojęcie i doświadczenie. W niektórych sytuacjach decyzje sędziowskie były po prostu śmieszne i niszczyły radość z gry. Mam nadzieję, że za rok będzie lepiej, taki turniej powinien być zaplanowany i wykonany od a do z. Pozdrawiam

 • me_me

  Juleczka dzięki Wam ma zapewniony rok ciągłej rehabilitacji w warunkach domowych, dziękuję organizatorom i wszystkim którzy przybyli na turniej i wsparli nas w naszej walce o Julii zdrowie <3

 • rokin

  Arka Gdynia Arka Gdynia Arka Gdynia

 • mac

  co to za organizacja imprezy bez regulaminu?! panie widzisz i nie grzmisz.
  organizatorzy, jak sobie nie radzicie z przygotowaniem do prostej imprezy to poproście o pomoc kogoś kto ma pojęcie o turniejach.
  szkoda tylko że przy dobrej inicjatywie takie wpadki i hejtowskie komentarze psują całość ale jak to w Kalwarii, wiadro pomyj na każdego kto coś próbuje tu uczynić sensownego, najlepiej siedzieć z piwem prze TV i oglądać reklamy

 • Kibic

  Zgadzam się z organizatorami ze zawodnik powinien grać w jednej drużynie a nie w kilku. A naj ważniejsze nie jest kto wygrał tylko dla kogo graliście.

 • :)

  Ale to arka Noego.

 • organizator

  Jeśli turniej zostanie zorganizowany za rok, każda zgłoszona na maila drużyna otrzyma wstępny regulamin rozgrywek by uniknąć podobnych sytuacji. Drużyna Chłopcy z drewna powinna wiedzieć że nie dopuszczalne jest występowanie tych samych zawodników w dwóch różnych drużynach. Sytuacja ta ujrzała światło dzienne w takim a nie innym momencie i może stąd cały niesmak decyzji. Będąc całkowicie bezstronnym postanowiłem podjąć taką a nie inną decyzje. Dogrywka wg opinii ludzi tam obecnych była jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem. Co do nagród. Podobnie jak rok temu nagrody otrzymują zwycięzcy/uczestnicy finału o czym zostały poinformowane obie drużyny przed rozpoczęciem meczu. Nikt nie dostał nic po znajomości a wszystkie decyzje turniejowe zapadały zgodnie z duchem gry. Dziękuje wszystkim uczestnikom za gre (fair play) oraz zapraszam (oby) za rok. Turniej piłkarsko stał na wysokim poziomie sportowym.

 • nimpler

  Heh Arka zagrala na turnieju Wisly

 • 😂

  chodzi ci o tego bramkarza co wybronił karnego a potem przegrani polecieli płakać do organizatorów że nie powinien grać, bo nie umieli przegrać z honorem? 😂

 • TSW

  Czyżby to płacząca dziewczyna z bramki taka obrażalska 😂

 • 😂

  każ komuś się podpisać sam się nie podpisując 😂

 • Wisla

  Jak jesteś taki kozak to się podpisz -regulamin

 • 😂

  😂😂😂

 • arkagdyniakuwaswinia

  póki co widać tylko twój płacz 🙂

 • regulamin

  turniej należy powtórzyć, bo wiślacka kalwaria dalej płacze, że odpadła w ćwierćfinale