Tydzień Ruchu z harcerzami i gimnazjalistami

Harcerze ze 130 Drużyny Starszoharcerskiej „Stu trzydziestu z Mucharza” im. ks. Józefa Poniatowskiego oraz Zespół Szkół w Jaszczurowej zorganizowali  Tydzień  Ruchu.

„Moja twarz to obraz”

24 września 2015 r. harcerze prowadzili zajęcia zatytułowane „Moja twarz to obraz”, skierowane do zuchów i dzieci najmłodszych. Uczestnicy wzięli udział w zabawach związanych z malowaniem twarzy, a następnie, ucharakteryzowani w znane postaci z bajek, zwierzęta czy kwiaty przemierzyli PZU Trasy Zdrowia. Na zainstalowanych w mucharskim lesie przyrządach wykonywali ćwiczenia, zakończone zabawami integracyjnymi przy harcówce w Mucharzu.

Zespołu Szkół w Jaszczurowej na PZU Trasie Zdrowia

Z kolei w piątek 25 września uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Jaszczurowej wzięli udział we wspólnej gimnastyce. Podzieleni na grupy przeszli marszem metodą nordic walking z Jaszczurowej do sąsiedniej wsi – Mucharza, gdzie uczestniczyli w ćwiczeniach i zabawach na tamtejszej PZU Trasie Zdrowia. Na zakończenie zatańczyli wspólnie wcześniej przygotowany taniec.

Ćwiczenia z chustą klanza

26 września 2015 r., w sobotę, harcerze zaprosili do wspólnych ćwiczeń z chustą klanza. Po zajęciach sprawnościowych wykonywanych na przyrządach zainstalowanych na PZU Trasie Zdrowia w mucharskim lesie uczestnicy projektu spotkali się przy mucharskiej harcówce, gdzie wzięli udział w zabawie integracyjnej z wykorzystaniem chusty klauza.

„Tydzień Ruchu” to szereg imprez sportowo – ruchowych organizowanych w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii MOVE Week!

W tym roku było to już trzecia edycja tej kampanii, podczas której w dniach 21-27 września w całej Polsce odbywały się wydarzenia promujące zdrowie i aktywność fizyczną szczególnie wśród tych osób, które na co dzień nie są aktywne ruchowo.

Więcej informacji:

{mucharz.pl}