Lanckoronę po raz kolejny opanowały Anioły duże i małe, a tylu ich tutaj jeszcze nie widziano, pobito kolejny rekord, zleciało się ich 557. Anioły po raz kolejny pokazały, że Lanckoronę pokochały już na zawsze.

Przez cały weekend w Lanckoronie trwał Festiwal „Anioł w Miasteczku”,  z radosną atmosferą, każdy kto tu przybył obdarował drugiego radością i uśmiechem.

W sobotę lanckoroński Rynek wypełnił się  gośćmi, nie zawiodły też Anioły. Tradycyjny zlot Aniołów zaplanowano na sobotnie popołudnie, wygląda na to że Anioły  pokochały Lanckoronę  na zabój, nigdy wcześniej nie widziano ich aż tak wiele. 

Organizatorzy starali się pobić kolejny rekord i dopięli swego.  Z roku na rok Aniołów na Lanckorońskim Rynku przybywa w 2013 doliczono się ich 352,  w 2014 było  412, a przed rokiem  aż 508, a w tym roku padł kolejny rekord 557 anielskich istot pojawiło się w Lanckoronie.

Każdy z przybyłych Aniołów przeszedł przez specjalny mostek, a uroczy Anioł sprawdzał czy posiada on anielskie atrybuty, każdy z nich otrzymał Certyfikat Anielski.

Jednym z najważniejszych momentów Festiwalu było jak co roku uroczyste nadanie „Honorowego Anioła Lanckorony”. Ten honorowy tytuł przyznawany jest co roku przez Stowarzyszenie Ekologiczno- Kulturalne „Na Bursztynowym Szlaku” osobom, które Lanckoronę pokochały, a jej dobre imię i urok noszą w sercu, głoszą światu poprzez swoje czyny i dzieła, pamiętając o niej nawet wtedy gdy są daleko.

W tym roku tytuł „Honorowego Anioła Lanckorony” przyznano pomysłodawczyni  i głównej organizatorce „Anioła w Lanckoronie” Renacie Bukowskiej.

 

  • Klasztorna

    Ile jeszcze mieszkańcy Lanckorony wytrzymają z tym ….. wójtem. Czy wy tam taczek nie macie,i gnoju?

  • tergon

    Najnowsze wiesci z Wadowic juz niektorzy maja tak seredcznie dosc burmistrza Klinowskiego ze dochodzi do rekoczynow na jego osobe.Co za jaja w tych Wadowicach.Opamietali sie ludzie dopiero po dwoch latach jego rzadow.

  • Anka

    Jednak się wójtowi nie udało zniszczyć imprezy. I bardzo dobrze, dostał po nosie. To piękna impreza jednocząca ludzi, a tego jak widać wójt nie może zdzierżyć, wszak to specjalista od podziałów.