18 marca w Warszawie odbył się II Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Drewnie. Organizatorem imprezy był Wydział Technologii Drewna SGGW.  Adam Penkała – uczeń klasy III a technikum technologii drewna w KEN-ie, pokonał wszystkich rywali i zgarnął indeks wyższej uczelni.

Adam Penkała zdobył pierwsze miejsce i okazał się najlepszym w Polsce. Otrzymał bardzo cenne nagrody rzeczowe. Jednak najcenniejszym podarunkiem był indeks SGGW.

W całej Polsce w I etapie konkursu brało udział 300 uczestników szkół kształcących w zawodzie technik technologii drewna i technik leśnik.

Spośród nich do II etapu zakwalifikowało sie 31 uczniów, wśród których było 4 reprezentantów Technikum Technologii Drewna w Zespole Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej – Adam Penkała, Szymon Kobielus, Dominik Klimowski, Dominik Zembal.

W konkursowych zmaganiach do finału przeszło 5 uczniów, a wśród nich Adam Penkała – uczeń klasy III a technikum technologii drewna w KEN-ie, który w dogrywce pokonał wszystkich rywali.

Zdobył pierwsze miejsce i okazał sie najlepszym w Polsce. Otrzymał bardzo cenne nagrody rzeczowe. Jednak najcenniejszym podarunkiem był indeks SGGW.

  • nagroda lokalna

    gratulacje to mało : więc może
    Pan Burmistrz coś zafunduje za zgodą rady z naszych podatków ………………..