Udany początek szermierzy z Grass-Hopper Kalwaria

Bardzo dobrze nowy sezon rozpoczęli zawodnicy z klubu szermierzy Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska. Ostatnie trzy tygodnie wakacji nie próżnowali, mocno szlifowali formę na obozie sportowym i teraz są tego dobre efekty.

Warto podkreślić, że zawodnicy ostatnie trzy tygodnie wakacji przebywali w ośrodku szkoleniowym w Zarzeczu, gdzie pod okiem trenera Bartłomieja Języka wraz z zaprzyjaźnionymi klubami: KKS Kraków i Zerwikaptur przygotowywali się do nadchodzącego sezonu.

Na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Już w pierwszych zawodach Mikołaj Radosz zdobył I miejsce w turnieju o Puchar Lajkonika w Krakowie w kategorii młodzik , a Ireneusz Filek uplasował się w finałowej ósemce, ostatecznie zajmując bardzo dobre VII miejsce w kategorii dzieci.

Jeszcze w tym samym miesiącu w kolejnych zawodach, Ci sami zawodnicy triumfowali zajmując kolejno w Częstochowie: Mikołaj Radosz III miejsce, Ireneusz Filek tuż za podium – V miejsce.

W Bytomiu: Mikołaj VII m., Irek VIII m. w Radlinie ponownie Mikołaj nie miał siebie równych i wygrał zawody, a Irek pomimo iż cały czas startuje w starszej grupie wiekowej wywalczył bardzo dobre VII miejsce.

Trzeba jeszcze wspomnieć, że jeszcze przed wakacjami odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików we Wrocławiu gdzie Dawid Dębicki zdobył brązowy medal (obecnie startuje w kategorii junior młodszy), a drużyna Grass-Hoppera w składzie: Dawid Dębicki, Mikołaj Radosz oraz Daniel Filek zdobyła bardzo dobre VII miejsce.

Końcem września odbył się I Puchar Polski Juniorów gdzie Dawid Dębicki miał swój debiut w tej kategorii i mógł zawalczyć ze starszymi i bardziej doświadczonymi kolegami, a Karolina Biela, która jest reprezentantką Kadry Polski Juniorów zajęła 27 miejsce.

Ostatnie zawody, w których uczestniczyli zawodnicy z Grass-Hoppera to II Puchar Juniorów Młodszych w Gliwicach gdzie: Karolina Biela była 12, Mikołaj Radosz 25 a Dawid Dębicki 38, są to bardzo dobre wysokie miejsca biorąc pod uwagą, iż w takich zawodach startuje ponad 100 zawodników z całej Polski.

Od maja nowym trenerem w SKS Grass-Hopper jest Bartłomiej Język, zawodnik i trener Krakowskiego Klubu Szermierzy, z którym zdobył kilkanaście medali MP, ME i MŚ we wszystkich kategoriach wiekowych.

Z początkiem sezonu doszło do klubu sześciu nowych zawodników, pod okiem trenera i starszych kolegów przygotowują się do pierwszego starcia w zawodach, ale zanim to nastąpi to jeszcze wiele ćwiczeń przed nimi.

Klub Grass-Hopper cały czas prowadzi nabór i zaprasza wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w tak pięknym sporcie jakim jest szermierka.

Zawodnicy klubu uczestniczą w zawodach szermierczych organizowanych na terenie całego kraju oraz za granicą.

  • ????????????????

    oj szybko usunięty komentarz

  • ????????????????

    Ostatnie” tygodnie trzy tygodnie” wakacji nie próżnowali .redaktorze o dzieciach piszesz z błędami