Policjanci zatrzymali  30- letniego mieszkańca  gminy  Kalwaria Zebrzydowska podejrzanego o dokonanie włamania do pomieszczenia mieszkalnego w jednym z budynków w Zebrzydowicach.

Policjanci kalwaryjskiego komisariatu zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z pokoi w budynku mieszkalnym. Sprawca wyważył drzwi wejściowe do zamkniętego na klucz pokoju, a następnie po wejściu do środka dokonał penetracji pomieszczenia i  kradzieży trzech obrazów z wizerunkiem świętych, oraz  sprzętu gospodarstwa domowego – informuje Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik KPP Wadowice

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady działania włamywacza, zebrali wszystkie niezbędne informacje i zajęli się poszukiwaniem sprawcy.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że z włamaniem ma związek 30-latek mieszkaniec gm. Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zatrzymany trudni się pracą dorywczą, był już karany za inne przestępstwa.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

  • Nie rozumiemy takiego postępowania. Złodziej prędzej czy później zostanie złapany – jeśli nie metodą naturalnego śledztwa to wtedy, gdy nieudolnie spróbuje sprzedać paserom towar kradziony. Poza tym – kraść obrazki Święte? To niepodobne do Polaków…