Wczoraj strażacy mieli sporo pracy, praktycznie w tym samym czasie zostali wezwani do dwóch zdarzeń. W Podolanach ulatniał się gaz uszkodzonego gazociągu, w Przytkowicach spłonęło 5 arów nieużytków.

W dniu wczorajszym 1 września w tym samym momencie strażacy na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska musieli zażegnać dwa groźne zdarzenia

Najpierw w Podolanach został uszkodzony gazociąg przez koparkę i tam ruszyli strażacy z OSP Kalwaria Zebrzydowska.

O tym zdarzeniu informują strażacy ochotnicy z OSP Kalwaria Zebrzydowska

O godzinie 18:50 udaliśmy się do Podolan gdzie podczas prac ziemnych został uszkodzony gazociąg. Naszym zadaniem było zabezpieczenie ulatniającego się gazu do czasu przybycia Pogotowia Gazowego poprzez izolację płaszczem wodnym. Na miejscu zdarzenia były również obecne zastępy OSP Zebrzydowice, OSP Przytkowice, OSP Leńcze, Dowódca Operacyjny PSP Wadowice, Policja oraz Pogotowie Gazowe.

Kwadrans później strażacy zostali wezwani do Przytkowic, gdzie doszło do spalenia około 5 arów nie użytków, tam działali strażacy z OSP Przytkowice i OSP Zebrzydowice, te jednostki gdy poradziły sobie z pożarem traw zostały skierowano do Podolan gdzie zabezpieczono wyciek gazu.

{foto – OSP Kalwaria Zebrzydowska}