W Barwałdzie Średnim zawalił się dach domu

W Barwałdzie Średnim w jednym z domów mieszkalnych zawalił się dach. Przegniła więźba nie utrzymała obciążenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na pomoc ruszyli strażacy z OSP Barwałd Górnym, którzy informują:

W niedzielę 19 lipca o godz 15.30 dostaliśmy wezwanie do zawalonego dachu na Dzikowiźnie w Barwałdzie Średnim. Dom był zamieszkiwany przez starszą osobę, na szczęście nic się tej osobie nie stało. Na miejscu był już zastęp z PSP Wadowice oraz była też drabina

W momencie zdarzenia nikogo nie było w środku budynku i nic nikomu się nie stało. Doszło jednak do zniszczenia mebli i sprzętu gospodarstwa domowego w pokoju i kuchni.

Dom nie nadaje się obecnie do dalszego zamieszkania. Poszkodowanemu małżeństwu ma pomóc gmina Kalwaria Zebrzydowska. Do czasu odbudowy domu, mają otrzymać lokal tymczasowy. Do czasu odbudowy małżeństwo ma otrzymać lokal tymczasowy.

{Foto: OSP Barwałd Dolny}

  • Ekonom

    W Barwałdzie Dolnym nie ma straży pożarnej, co zresztą w relacji ze zdarzenia „Na miejscu był już zastęp z PSP Wadowice oraz była też drabina” nie dziwi, gdyż na pomocom przyszła nawet „drabina” 🙂