teatr

To będzie prawdziwy maraton teatralny w Kalwarii. Teatr Szkolny „Carpe Diem” przygotował komedię Szekspira „Jak wam się podoba”. Kółko Teatralne z ZS w Kalwarii wystawi „Zemstę” Aleksandra Fredry, a uczniowie z Przytkowic przygotowali niezwykle widowiskowy spektakl opowiadający o przygodach Koziołka Matołka.

Młodzi aktorzy z koła teatralnego „Carpe Diem”, które działała w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na komedię Williama Szekspira „Jak wam się podoba”.

 

Premiera 11 czerwca 2015r. o godz.11.00, dzień później zaproszą gimnazjalistów a 12 i 14 czerwca wystąpią przed kalwaryjską publicznością.

Grupą opiekuje się Elżbieta Karelus. „Carpe Diem” ma już duże grono wiernych fanów, którzy zapewne skorzystają z okazji by ich ponownie zobaczyć ich najnowszą sztukę.

Warto dodać że koło teatralne „Carpe Diem” w tym roku będzie obchodziło 25 lecie swojej działalności. Szkolny tatr na stałe wpisał się w życie kulturalne Kalwarii, każdego roku zaskakuje kalwaryjską publiczność nowymi spektaklami, do wysokiego poziomu aktorskiego zdążyli już przyzwyczaić mieszkańców.

Inna dobrze znana grupa uczniów ze szkoły w Przytkowicach z grupy teatralnej „Na przekór” przygotowała spektakl opowiadający o przygodach Koziołka Matołka. Premierę zaplanowano na 18 czerwca, a w kolejnych dniach 19, 22 i 23 czerwca będzie można ich zobaczyć.

Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku Zespól Teatralny „Na Przekór” otrzymał wyróżnienie podczas przeglądu młodzieżowych zespołów teatralnych Kokon Artystyczna Wylęgarnia za całokształt pracy nad dramatem „Skąpiec”, jaką przygotowali uczniowie z Gimnazjum nr 3 im. Agaty Mróz Olszewskiej w Przytkowicach.

Kółko Teatralne z ZS w Kalwarii wystawi „Zemstę” Aleksandra Fredry, młodzi ze szkoły w Kalwarii zaprezentują się 16 czerwca o godz. 8:00 i 16:00.

  • Carpe Diem – “Klub kawalerów”

 

Warto zaznaczyć, że wszyscy młodzi aktorzy zaprezentują się na deskach Sali Widowiskowej CKSiT, pod wspólnym hasłem „Spektakle amatorskich teatrów z gminy Kalwaria Zebrzydowska”.

Sala Widowiskowa CKSiT

  • Carpe Diem „Jak wam się podoba”

  • 11 czerwca 2015r. o godz.11.00 – Premiera
  • 12 czerwca – 10:00 – dla gimnazjum
  • 12 czerwca 18:00 i 14 czerwca – 17:00 dla mieszkańców
  • Kółko Teatralne z ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej „Zemsta”

  • 16 czerwca o godz. 8:00 i 16:00.
  • Zespół Teatralny „Na Przekór” – „Koziołek Matołek”

  • 18 czerwca – Premiera – 18:00
  • 19, 22 i 23 czerwca godz. 9:00 i 11:00