eleni97

W czwartek w ramach uroczystości związanych ze świętem Matki Bożej Kalwaryjskiej w Sanktuarium Kalwaryjskim wystąpi Eleni. Zakonnicy zapraszają do wspólnej modlitwy w tym dniu, a później wysłuchania koncertu piosenkarki, której bliska jest Matka Boża Kalwaryjska.

W dniu w Sanktuarium będzie miała miejsce Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Konsekrowanych, wierni będą się też modlić z obchodzącymi w tym roku 65 rocznicę Święceń Kapłańskich Księżmi Kardynałami bardzo mocno związanymi z Sanktuarium Kalwaryjskim Marianem Jaworskim i Franciszkiem Macharskim.

Wieczorem o 19 na Placu Rajskim odprawiona zostanie Msza Święta przez Ojców Bernardyńskiej Prowincji, pracujących na misjach w różnych krajach świata.

Zachęcamy szczególnie mieszkańców Kalwarii i okolicznych miejscowości, aby w tym dniu wygospodarowali czas i odwiedzili Matkę Bożą, która z wysokości kalwaryjskiego wzgórza Uzdrawia, Króluje i Pociesza – mówią zakonnicy

W czwartek 13.08. – przeżywać będziemy uroczystość NMP Kalwaryjskiej, jak informują zakonnicy porządek Mszy św. jak w niedziele.

Jest to również dzień Archidiecezjalnej Pielgrzymki Osób Konsekrowanych do Kalwaryjskiego Sanktuarium. O godz. 9.00 przy kaplicy „U Piłata” rozpocznie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz. 11.00 J.E. Ks. Bp Kazimierz Gurda, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, przewodniczył będzie Mszy św. koncelebrowanej w intencji Osób Konsekrowanych oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W tym dniu na  Mszy św. o godz. 17.00 u stóp Matki Bożej Kalwaryjskiej modlić się Kapłani z Dekanatu Kalwaryjskiego wraz z obchodzącymi w tym roku 65 rocznicę Święceń Kapłańskich Księżmi Kardynałami: Marianem Jaworskim i Franciszkiem Macharskim.

Również w czwartek o godz. 19.00 na Placu Rajskim przed bazyliką odbędzie się uroczysta Msza św. koncelebrowana przez Ojców naszej Bernardyńskiej Prowincji, pracujących na misjach w różnych krajach świata.

Uroczystość Matki Bożej Kalwaryjskiej, o godz. 20.15 zakończy koncert Eleni z Zespołem, na który zakonnicy serdecznie zapraszają. Koncert Eleni odbędzie się przy ołtarzu od strony Ukrzyżowania i jest bezpłatny.

{kalwaria.eu}