Ochotnicza Straż Pożarna z Izdebnika zaprasza na swoją kolejną akcję krwiodawstwa już w najbliższą niedzielę 8 maja. Krew będzie można oddawać od godz.9.00 do 13.00 w Domu Strażaka w Izdebniku.

Straż z Izdebnika jest znana w powiecie z akcji o takim charakterze. W tym roku organizatorzy zapowiadają cztery akcje krwiodawstwa w swojej miejscowości. Na jednej z nich pojawi się mobilny autobus do poboru krwi!

Na punkcie akcji, które służą bliźnim jesteśmy zakręceni. Po prostu lubimy pomagać. Wystarczy przeglądnąć nasz najnowszy kalendarz strażacki by to zauważyć.  Każdy miesiąc ułożony tematycznie. Oczywiście nie mogło zabraknąć strony o krwiodawstwie – mówią nam Strażacy z OSP Izdebnik

W tym roku mija 8 lat od pierwszej akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez ochotników z Izdebnika. Z roku na rok przybywa krwi i krwiodawców. Jednak potrzeby w bankach i szpitalach nadal są ogromne.

Za rok 2015 dzięki OSP Izdebnik do banków krwi pojechało aż 62 litry krwi z 5 akcji krwiodawstwa.

Dodatkowo  podczas najbliższej akcji organizatorzy udzielą porad związanych z ulgami dla krwiodawców, opowiedzą jak i gdzie można z nich korzystać, postarają się odpowiedzieć na każde nurtujące pytanie krwiodawcy.

Chcemy mobilizować lokalne społeczeństwo do oddawania krwi. Jeśli ktoś oddał krew, a nie ma jeszcze swojej legitymacji, wystarczy przyjść w niedzielę do nas ze swoim zdjęciem, a my w porozumieniu z Oddziałem PCK z Krakowa wyrobimy ją. Dodatkowo jeśli krwiodawca  oddał już znaczną ilość krwi, np. kobiety 5 litrów, czy mężczyźni 6, to takiemu krwiodawcy przysługuje odznaka i specjalna legitymacja zasłużonego honorowego krwiodawcy krwi. Na miejscu podczas niedzielnej akcji wspólnie wypełnimy potrzebne wnioski dla tych krwiodawców.  Zapraszamy już w niedzielę – mówi druhna Karolina Kwaśnica

 

  • admirał123

    On by chętnie utoczył strażakom a nie oddawał 🙂

  • tonący

    Jakoś wójta na zdjęciach nie widać. Może to i lepiej, bo takiej krwi to nikt dostać by nie chciał.