W Izdebniku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie przeprowadzili kontrolę, okazało się że przewoźnik przewoził do szkoły dzieci bez wymaganych zezwoleń i uprawnień.

26 lutego 2016r. w Izdebniku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie przeprowadzili kontrolę drogową przewoźnika, który realizował dowóz dzieci do placówki oświatowej.

W trakcie czynności inspekcyjnych ujawniono naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym w zakresie: – bez wymaganego zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub bez wymaganej licencji, – wykonywanie przewozu regularnego bez wymaganego zezwolenia, bez wymaganego zaświadczenia na wykonywanie publicznego transportu zbiorowego albo potwierdzenia zgłoszenia przewozu w publicznym transporcie zbiorowym, – Wykonywanie przewozu regularnego pojazdem innym niż autobus;

Za powyższe naruszenia przewoźnikowi grozi kara administracyjna w wysokości 10000 zł. Ponadto, kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 500zł.

{Foto: ITD Kraków}

 • Krzysiu

  Wytłumaczcie mi tylko jedną rzecz: on ma etat w GZB. W jaki więc sposób kilka godzin dziennie jeździ u prywatnego przewoźnika? Został oddelegowany przez wójta do pomnażania dochodów prywatnej firmie? Co wójt ma z tego? A raczej ile?

 • M.

  Uczuliłam córkę na to, i jeśli cokolwiek mi się poskarży, to zrobię taką aferę, że wójt i dyrektor z pierdla nie wyjdą.

 • mieszkanka

  Do Father : U naszego Wójta wszystko jest możliwe , zobacz jak jest napisane na Lanckorona On – Line ogłoszenie o przetargu na sprzedaż działek w Lanckoronie, on już pismo napisał 29 lutego 2015 r. a sprzedaje w treści działki zabudowane, a później są nie zabudowane.Podpisuje pisma nawet nie czytając!! Naprawdę wstyd mi za taką władzę ???????????????

 • MM

  A co ci młody Pustak nie pasował? Grzeczny był, on nie taki wariat jak stary. A od małego za kierownicą, więc obyty z zawodem.

 • Father

  To jak, wtedy nie mógł z dziećmi jeździć, a teraz może? To albo zarzuty były zmyślone, albo szkoła jest pod ścianą i biorą co popadnie. Co na to dyrektor? Co na to wójt? Kto odpowie, jeśli faktycznie coś jest na rzeczy?

 • Aga

  No to nie wiem, czy dobrze. Podobno ostatnio dyrektorka zwolniła go za … hmm nie , na forum tego pnie napiszę , bo nie wiem, czy to prawda.

 • E.

  No i co dało się? Zamiast Pustaka jeździ Pan Rysiu!

 • Mieszkaniec

  Jaki on tam szanowny. Ani szanowny ani szanowany.

 • grządki.

  Idzie wiosna, trzeba wziąć łopatę i wykopać…

 • prezydent

  sprzedarz podrobionych licencji u mnie, mam wtyki wszedzie i moge zalatwic to i tamto.
  piszcie do mnie ormanty@gmail.pl

 • mieszkaniec Izdebnika

  Zgadzam się, najlepiej jest tam gdzie wszyscy chcą rządzić?. Moim zdaniem powołano dyrektora i za to mu płacą to niech rządzi , a Wójt jest od tego żeby go z tej pracy rozliczył, a nie wtrącał się. Ale nasz Wójt widzę że bardzo lubi być w centrum zainteresowania zamiast zajmować się sprawami ważnymi dla gminy.Tyle lat pracowano na dobre imię Gminy, a teraz się z nas tylko śmieją, wstyd.Może jak Pan Wójt poczyta trochę tych wpisów to wyciągnie jakieś wnioski bo nie wszyscy piszą złośliwe komentarze. Liczę na opamiętanie!!!!!!!

 • Wijtek

  Widzę, że po wpadce wójta zanikły głosy popleczników. Trzymajcie dalej z kłamcą .

 • Mira

  Wedlug mnie szkoła wiele stracila na zmianach. Niektórym to nie odpowiadało, ale ja osobiście jestem za dyscypliną wśród uczniów i pracowników. Teraz jest rozprężenie. I jakiś chory układ co widać gołym okiem. Gdyby wójt nie chciał rządzić szkołą, może coś by z tego było. Chociaż wątpię. Jednak ostatnie wydarzenia i afery potwierdzają że rządzić powinni przygotowani do tego ludzie. Smutne to wszystko ale prawdziwe. Taka ta nasza rzeczywistośc.

 • kilo

  Nareszcie ktoś wyjaśnił o co wotum chodzi! Czekamy więc na ruch wójta!

 • kilo

  Uwaga! Na stronie Wadowice24 szef ITD udowadnia kłamstwo wójta Łopaty! Warto zajrzeć! Poza tym ITD znów kontrolowała dziś busa i znów zapłacili karę !